1 14.09.2022 09:27:23

Konec negotovosti! Fifa odločila o nadaljnjem statusu Žana Karničnika

ludogorets.com
Koroški branilec na mednarodnem prizorišču ne bo igral.

Žan Karničnik se je v izdihljajih prestopnega roka dogovoril za selitev v Lillestrøm, kjer bi imel status posojenega igralca serijskih bolgarskih prvakov, toda klubskih barv naposled ni zamenjal. Kot je znano, je klubska administracija iz Razgrada prepozno poslala vso potrebno dokumentacijo za registracijo, zato se Norvežani niso imeli časa odzvati. Oziroma so vse potrebno uredili nekaj minut po polnoči z upanjem, da bodo ustrezni organi Fife vendarle prižgali zeleno luč za prihod slovenskega reprezentanta. A tega niso storili, zato bo še naprej ostal v zeleni opravi Ludogorca. In ob koncu tedna je bil na igrišču, Ante Šimundža mu je na gostovanju v Vraci namenil vseh 90 minut ob prepričljivi zmagi nad Botevom. Bilo je 0:4 (0:3), za goste, ki so že od druge minute imeli igralca več na zelenici, so v polno zadeli Kirili Despodov, ki se je med strelce vpisal dvakrat, Matias Tissera in Cauly.
Ante Šimundža se je zavedal zahtevnosti gostovanja po velikem evropskem uspehu v dvoboju z italijanskim velikanom iz večnega mesta. "Po preizkušnji je z Romo je bilo nadvse pomembno, kako se bomo odzvali. Kakovostna raven je bila drugačna kot v ligi Europa, toda naša drža v prvem polčasu je bila zelo dobra. Nadaljevanje je bilo nekoliko slabše, a moramo biti zadovoljni z zmago," je povedal mariborski strokovnjak, ki zdaj ekipo pripravlja na naslednji velik izziv. Jutri bo Ludogorec v 2. krogu skupinskega dela lige Europa gostoval v Sevilli, kjer se bo udaril z Betisom, a brez Žana Karničnika, ki za tekmovanje na mednarodnem prizorišču zaradi dogodkov v zadnjem dnevu avgusta ni prijavljen.