Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 11.09.2022 10:03:20

Erik Janža jih je pred 20 tisoč gledalci vrnil med žive, a srhljivka se je šele začela … (video)

gornikzabrze.pl
Otrok Mure in nekdanji član Domžal ter Maribora se je vpisal med strelce.

V poljski prvoligaški druščini so ta konec tedna na sporedu tekme devetega prvenstvenega kroga, spopad Gornika in Piast Gliwic pa je postregel s srhljivko, ki ne bo tako hitro pozabljena. Razpletlo se je z izidom 3:3, gostje pa so že v 15. minuti imeli dva gola prednosti, a samo 120 sekund zatem je Erik Janža svojo ekipo vrnil med žive. Domači kapetan je sprejel žogo v višini kazenskega prostora ob levi stranski črti ter nato z desnico podal pred vrata tekmecev, kjer je nihče ni preusmeril ali izbil in ob levi vratnici je končala v mreži. To je bila napoved silovitih naletov gostiteljev z namenom izogniti se porazu. V končnici prvega dela so izenačili, toda na začetku nadaljevanja so se znova znašli v zaostanku, ki so ga izničili v deveti minuti sicer šestminutnega sodniškega dodatka, ko so pred skoraj 20 tisoč gledalci zadeli v polno iz gneče po podaji iz kota.
V dresu Gornika je debitiral Blaž Vrhovec, ki je bila na igrišču od 68. minute, Amadej Maroša priložnosti tokrat ni dobil.