Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

Alya 2 Njena.si

Alya: 'Vsi pravijo Alya kdaj bo otroček'

2 01.03.2021 10:07:33

To je pravi 'NOREC'! Kar je Jan OBLAK počel na vročem gostovanju, je obkrožilo CEL SVET! (video)

Jan Oblak je spet navdušil.

V zadnji nedeljski tekmi 25. kroga španskega nogometnega prvenstva je vodilni Atletico Madrid Jana Oblaka v gosteh premagal Villarreal z 2:0 in spet nekoliko povečal naskok na lestvici, zdaj ima pet točk več od Barcelone. Madridski mestni tekmec Real, trenutno tretji, bo svojo tekmo tega kroga igral v ponedeljek.

Oblak in njegovi soigralci so po zadržanem začetku pri Villarrealu, ki je imel terensko premoč, prišli do prednosti v 25. minuti. Takrat je po akciji Stefana Savića žogo nazadnje v svojo mrežo poslal Alfonso Pedraza, a so sodniki potrebovali več minut ogledov posnetkov, da so gol tudi priznali. Ob koncu prvega polčasa je pri gostih Thomas Lemar za prekršek po ogledu posnetka dobil rumeni karton, čeprav so domači zahtevali rdečega. V nadaljevanju je nato prvi za Madridčane nevarno poskusil Luis Suarez, potem pa je v 69. minuti domača obramba slabo posredovala ob predložku gostov, žogo so odbili točno do Joaa Felixa, ki mu ni bilo težko zadeti.

Z nekaj izjemnimi obrambami se je izkazal tudi Jan Oblak, ki je še enkrat več dokazal, da gre za enega od najboljših vratarjev. Med drugim je pri vodstvu z 1:0 rešil žogo z golove črte. Na lestvici ima zdaj Atletico 58 točk iz 24 tekem, Barcelona 53 iz 25 tekem, Real Madrid pa 52 iz 24 tekem.

Značke: jan-oblak, atletico