Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

16 17.09.2020 20:30:34

HUD ŠOK za Darka Milaniča! Nekdanji trener Maribora doživel VELIK UDAREC, ga bo sploh 'preživel'!?

To pa je hud udarec.

Darko Milanič je šele pred dnevi prevzel slovaškega prvaka Slovan iz Bratislave, toda že se je znašel v hudih škripcih. Domače prvenstvo je sicer nekdanji trener Maribora začel z zmago, a že na svoji drugi tekmi v vlogi trenerja Slovana si je privoščil velikanski spodrsljaj.

Njegov Slovan je namreč v 2. krogu kvalifikacij za ligo Europa gostoval na Finskem, kjer se je pomeril s finskim prvoligašem Kuopion Palloseura in - izgubil! Tako kot njegov nekdanji klub Maribor, ki ga je že v prvem krogu izločil severnoirski Coleraine, je tudi njegov zdajšnji klub Slovan izpadel po streljanju najstrožjih kazni.

Milaničev klub se je sicer proti finskim polamaterjem mučil, a prišel do vodstva z 1:0 v 111. minuti, ko je v polno meril njegov slovenski varovanec, mladi slovenski reprezentant Žan Medved. Zdelo se je, da bo slovaški prvak tako stežka le prišel čez finsko oviro, toda Finci se niso predajali. V 120. minuti so uspeli izid izenačiti in sledila je loterija najstrožjih kazni. V njih so bili Finci uspešnejši in Slovan je izpadel iz Evrope! Glede na to, kako eksploziven je športni direktor Slovana Ivan Kmotrik mlajši, se že poraja vprašanje, ali bo Milanič sploh 'preživel' ta roko na srce kar sramoten poraz ...

Značke: slovan, darko-milanic