Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Kek brez pokalnega finala! Rečani spet jezni na sodnika! (video)

Matjaž Kek
Srdjan Vrančić / CROPIX
Rijeka ne bo ubranila pokalnega naslova na Hrvaškem.

Tako kot pri nas, je bil tudi na Hrvaškem danes na sporedu ena tekma polfinala pokalnega tekmovanja. Danes smo izvedeli, kdo se bo v finalu pomeril s Hajdukom. V Zagrebu sta se pomerila Dinamo in Rijeka, modri pa so slavili kar s 3:0.

Hajrović jih je v vodstvo povedel v 24. minuti, na 2:0 je povišal Soudani v 80. minuti, končni izid pa je dve minuti pozneje postavil Ćorić. Ampak v Maksimirju spet ni šlo brez omembe sodnika.

Marijo Zebec je namreč na začetku drugega polčasa pokazal drugi rumeni karton Filipu Bradariću, po mnenju mnogih veliko prestrogo, in Rijeka je bila v lovljenju zaostanka še dodatno hendikepirana.

Dvajset minut pred koncem ni dosodil tudi čistega prekrška nad Acostyjem, ki je bil v dobrem položaju in spet oškodoval Rijeko. Tisti, ki je storil prekršek, je bil Petar Stojanović. Če bi sodnik piskal, bi moral Slovencu pokazati še rumeni karton, tudi za Slovenca bi bil to drugi na tekmi. Namesto tega je Zebec rumeni karton pokazal Acostyju.

Na eni strani visoka in tudi zaslužena zmaga Dinama, toda na drugi strani bodo na Reki gotovo imeli kost za glodanje.

Značke: kek, rijeka, dinamo