24.04.2016 21:16:34

Sarajevski derbi Željezničarju (video)

vszi

Nocoj sta se v 26. krogu bosansko-hercegovskega prvenstva na stadionu Koševo udarila mestna tekmeca Sarajevo in Željezničar.

V obeh klubih imamo spomladi tudi Slovenci svoja predstavnika, saj dres Sarajeva nosi Denis Kramar, medtem ko je član Željezničarja Dejan Djermanović. Slovenska nogometaša v današnjem dvoboju nista bila v ospredju, saj je priložnost za igro dobil samo nekdanji napadalec ljubljanske Olimpije, ki je na igrišče stopil v 85. minuti.

Mestni derbi, 107. po vrsti, se je pred 14 tisoč gledalci končal z zmago gostov, ki so slavili z 1:0 in tako v sedmi prvenstveni tekmi po zimskem premoru vknjižili še sedmo zaporedno zmago. Z njo so na tretjem mestu razpredelnice prehiteli večnega tekmeca, toda njihov zaostanek za vodilnim Zrinjskim še vedno znaša velikih sedem točk. Edini gol je v sodniškem podaljšku prvega polčasa zabil Miroslav Stevanović in poskrbel za navdušenje na južnem in delu zahodne tribune, kjer so bili nastanjeni gostujoči navijači.

Nekaj utrinkov z dvoboja si lahko ogledate tudi v spodnjih posnetkih.