Vrnitev največjega slovenskega tajkuna: v Izraelu...

Skrivnost drugega polčasa: vlada Roberta Goloba s...

sesko 2 Ekipa24.si

Šešku moramo zdaj pomagati, kot je on pogosto ...

0 05.06.2024 21:29:09

Eriksen Danski zagotovil prestižno sosedsko zmago

Danska nogometna reprezentanca, prvi tekmec Slovenije na bližnjem evropskem prvenstvu v Nemčiji, je predzadnjo testno tekmo pred EP končala z zmago. Za končnih 2:1 (1:1) proti velikim tekmecem Švedom je v Koebenhavnu odločilni gol dosegel prvi zvezdnik Christian Eriksen v 86. minuti.

Za Dansko, ki je na domačem terenu skorajda nepremagljiva, je bila to 14. zmaga na domačih tekmah v zadnjih 16 dvobojih. Danska je začela zelo poletno, Eriksen je podal s kota, zadel pa Pierre-Emile Hoejbjerg že v drugi minuti.

A vodstvo ni zdržalo dolgo, saj je za Švede že v deveti izenačil Alexander Isak. V nadaljevanju so imeli domači premoč, Eriksen pa še eno lepo priložnost, a se je izkazal švedski vratar Robin Olsen. Danci so deset minut pred koncem zahtevali najstrožjo kazen po padcu Joakima Maehleja v kazenskem prostoru, a zaman.

Je pa nato v 86. udaril Eriksen, ko je z roba kazenskega prostora neubranljivo poslal žogo v mrežo za dansko zmago.

Danska bo zadnji test pred EP opravila v nedeljo, ko bo igrala s še enim skandinavskim tekmecem Norveško. Švedska pa bo pred EP igrala še z enim slovenskim nasprotnikom v skupini Srbijo.

Slovenija in Danska bosta na Euru 2024 prvo tekmo v skupini C igrali v nedeljo, 16. junija ob 18. uri v Stuttgartu.

Značke: nogomet, danska