Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

11 21.03.2024 10:04:43

Kakšna akcija, kakšen zadetek! Slovenci so s pravo mojstrovino na kolena spravili zvezdniške Špance (video)

Grega Wernig
Mladinska reprezentanca Slovenije je elitni krog kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2024 začela z neodločenim izidom. Varovanci Miša Brečka so na uvodni tekmi v Lendavi z zadetkom Mačka remizirali s Španijo.

Medtem, ko bo članska izbrana vrsta danes ob 19. uri gostovala na Malti, so v tem reprezentančnem premoru dejavne tudi mlajše selekcije. Varovance Mileta Aćimovića v Murski Soboti v petek ob 18. uri čakajo kvalifikacije za EP, pomerili se bodo z Bosno in Hercegovino, kadeti pa so navdušili v Lendavi, kjer so se pomerili z zvezdniško Španijo in remizirali z 1:1.

Varovanci Miša Brečka so povedli že v 20. minuti tekme po izjemni ekipni akciji. Po levi strani je po lepi kombinaciji Slovenije prodrl Benkić in lepo zaposlil Mačka, ki je z glavo zadel za vodstvo Slovenije.  V drugem polčasu so Španci uspeli izenačiti: v 63. minuti se je z obrambo najprej izkazal Štrasberger, v naslednjem napadu pa so Španci izenačili. Po podaji iz kota je odbito žogo v mrežo Slovenije pospravil Belaid.

"Mislim, da smo odigrali dobro tekmo. Na trenutke smo zelo trpeli, a so fantje pokazali zelo hrabro igro, od prvega do zadnjega. Na žalost smo gol prejeli iz prekinitve. Ko igraš proti tako močnemu nasprotniku, si tega ne smeš privoščiti. Prekinitve so naše dobro orožje, a nam danes niso šle. Rezultat 1:1 je spoštovanja vreden izid," je po tekmi povedal selektor Brečko.

Izjemen zadetek Slovenije si lahko ogledate v spodnjem posnetku od 17. sekunde naprej.

Značke: slovenija, u19