Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Olga: Miha si je dovolil to, česar si ne bi smel ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

1 10.09.2023 21:58:56

Poigravanje! Slovenija je brez težav razbila San Marino in je korak bližje uvrstitvi na euro!

Martin Metelko
Slovenija je v šestem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo brez večjih težav ugnala San Marino.

Slovenska nogometna reprezentanca je v San Marinu dosegla nujno zmago, v katero nihče ni dvomil. Skromne domačine, ki veljajo za najšibkejšo reprezentanco sveta so premagali s 4:0 in se tako zavihteli na prvo mesto v skupini H. Za razliko od prve tekme med ekipama v Stožicah, ko so se Slovenci dolgo mučili, da so prišli do prvega zadetka, je tokrat ta padel že v 4. minuti. Po dobrem prodoru in podaji Žana Karničnika je žogo v mrežo domačinov potisnil Žan Vipotnik, ki je tekmo presenetljivo začel pred Benjaminom Šeškom, ki si je odpočil.

Že v 16. minuti je bila prednost Slovencev podvojena, znova je bil z leve strani podajalec Karničnik, vratarja pa je tokrat premagal Jan Mlakar. Takšen izid je bil na semaforju tudi ob polčasu, v drugem delu pa se Slovenci niso ustavili. V 61. minuti je tekmo dokončno odločil vezist Udineseja Sandi Lovrić, ki je po dvojni podaji s Šporarjem žogo v mrežo poslal z roba kazenskega prostora. Že šest minut kasneje je bil Elia Bennedettini premagan še četrtič, sprva je sicer obranil strel Šporarja z glavo, vendar je odbito žogo v mrežo poslal presenetljivi junak tekme Karničnik. V 73. minuti je v mreži domačinov odjeknila petarda, po podaji rezervista Luke Zahovića, je žogo v mrežo pospravil še Adam Gnezda Čerin, a so po dolgem pregledu posnetka sodniki gol razveljavili zaradi ofsajda. Tekma se je kljub nekaterim poskusom Slovencev končala s 4:0 in Slovenija je potrdila dobro izhodišče pred zadnjimi štirimi krogi kvalifikacij. Naslednja tekma za varovance Matjaža Keka sledi 14. oktobra, ko se bodo v Stožicah pomerili s Finsko, kar bo ena odločilnih tekem v boju za preboj na euro.