Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Maja Monrue: Še vedno verjame, da je v dvoje ...

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 10.09.2023 20:18:53

Danska po zmagi na Finskem na vrh slovenske kvalifikacijske skupine

profimedia
Nogometaši Danske so nova vodilna ekipa slovenske skupine H za uvrstitev na nogometno svetovno prvenstvo 2024, ki bo v Nemčiji.

Danes so v Helsinkih ugnali Finsko z 1:0 in s 13 točkami prevzeli vodstvo prav pred Finsko in Kazahstanom, ki sta zbrala po 12 točk. Že zvečer se Dancem z zmago v San Marinu na vrhu lestvice pridruži tudi Slovenija.

Na vrhu lestvice je pričakovano velika gneča, ki priča o tem, da bo v nadaljevanju štela vsaka osvojena točka oz. spodrsljaj.

Danska je bila na gostovanju v severnem derbiju prepričljivo boljša ekipa, a nasproti je stala finska obramba, ki več kot 300 minut ni prejela gola. Gostom je na olimpijskem stadionu v Helsinkih vse tri točke šele v 86. minuti zagotovil Pierre-Emile Hojbjerg, sicer nogometaš Tottenhama.

Pred tem je Kazahstan v domači Astani premagal Severno Irsko z 1:0 in otočanom dokončno odvzel vse možnosti za uvrstitev na SP. Edini gol na tekmi je v 27. minuti dosegel 21-letni Maksim Samorodov.

V skupini H danes igra še Slovenija. Tekma v San Marinu se bo začela ob 20.45.

Značke: danska, finska, slovenija