luka doncic dallas oklahoma pm Ekipa24.si

'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

0 10.12.2022 09:48:25

Poglejte Messija! Vsi Argentinci so stekli k strelcu odločilnega penala, on pa … (video)

Argentinci so v polfinalu svetovnega prvenstva, potem ko so bili po streljanju enajstmetrovk uspešnejši od Nizozemcev.

Lionel Messi in druščina so si vstopnico za štiri najboljše ekipe na mundialu v Katarju priigrali šele po streljanju enajstmetrovk, čeprav se je še v 82. minuti zdelo, da bodo Argentinci četrtfinalni obračun z Nizozemci zlahka v svojo korist odločili že po 90 minutah. V rokah so imeli namreč vodstvo z 2:0, a so ga ob dveh golih Wouta Weghorsta v zaključku tekme izpustili iz rok.

A konec dober, vse dobro. Argentinci so bili od Nizozemcev boljši po izvajanju enajstmetrovk. Ko je Lautaro Martinez zabil odločilno, so vsi nogometaši Argentine v sprintu pohiteli do napadalca Interja. Vsi razen Lionel Messi. Ta je stekel v drugo smer, k vratarju Emilianu Martinezu, ki je ležal na travi in v solzah proslavljal uvrstitev v polfinale. Emi Martinez je bil sicer veliki junak Argentine, saj je obranil prva strela Nizozemcev, Virgila van Dijka in Stevena Berghuisa, ter tako tlakoval pot do velike argentinske zmage.

Kako je bilo vse skupaj videti, si lahko ogledate v priloženem videoposnetku. Če se vam ne prikaže, ga lahko vidite tudi TUKAJ