jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 25.11.2022 19:36:57

Nizozemci povedli, nato reševali točko proti Ekvadorju

Nizozemska in ekvadorska nogometna reprezentanca sta se v Al Rajanu v 2. krogu svetovnega prvenstva v Katarju razšla z 1:1 (1:0).

Nizozemska - Ekvador 1:1 (1:0)
* Stadion Kalifa International, gledalcev 44.833, sodniki: Ghorbal, Gourari in Etchiali (vsi Alžirija).
* Strelca: 1:0 Gakpo (6.), 1:1 Valencia (49.).
* Nizozemska: Noppert, Timber, van Dijk, Ake, Dumfries, Koopmeiners (od 80. De Roon), de Jong, Blind, Klaassen (od 69. Berghuis), Bergwijn (od 46. Depay), Gakpo (od 80. Weghorst).
* Ekvador: Galindez, Preciado, Porozo, Torres, Hincapie, Estupinan, Plata (od 90. REodriguez), Mendez, Caicedo, Estrada (od 74. Sarmiento), Valencia (od 90. Ibarra).
* Rumeni karton: Mendez.

Ekvadorci so bili v celoti gledano boljši tekmec. Čeprav so imeli Nizozemci za odtenek več žogo v svoji posesti, pa je bilo razmerje strelov 14:2 v korist Južnoameričanov. Enega od teh 14 strelov je realiziral Enner Valencia v 49. minuti, ko je zadel za 1:1. Pred tem je že v šesti minuti Cody Gakpo zadel za Nizozemce, to pa je bil tudi edini strel oranžnih v okvir vrat.

Tako Nizozemci kot Ekvadorci imajo po dveh tekmah po štiri točke, kar pomeni, da bi obe z remijem tudi na zadnjih tekmah skupinskega dela napredovali v osmino finala. Nizozemce čez štiri dni čaka obračun s Katarjem, Ekvadorce pa s Senegalom.

Nizozemci so hitro povedli, v šesti minuti je zadel vse bolj iskani Gakpo, ko je sprožil z roba kazenskega prostora. Pozneje so bili Ekvadorci malce dejavnejši, v 32. minuti je moral posredovati Andries Noppert po strelu Valencie.

V tretji minuti sodniškega dodatka so se Ekvadorci veselili zadetka Previsa Estupninana, toda njegov soigralec Jackson Porozo je bil v prepovedanem položaju in vplival na igro, tako da sodniki gola niso priznali.

So pa Ekvadorci izenačili v 49. minuti, takrat je odbito žogo Nopperta iz bliže v mrežo spravil Valencia. Soigralec Mihe Zajca pri Fenerbahčeju je s tretjim golom sam na vrhu lestvice strelcev tega SP.

Južnoameričani so bili blizu drugemu zadetku v 59. minuti, ko je Gonzalo Plata zadel prečko s približno 15 metrov. Nizozemci na drugi strani niso pokazali ničesar posebnega, posebej v napadu jim ni šlo, zgolj dva strela v tekmi zgovorno govorita o predstavi "tulipanov".