Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 27.03.2021 20:17:04

Hrvati so se mučili tudi s Ciprom

Hrvaška reprezentanca je v 2. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo v skupini H, kjer igrajo tudi Slovenci, na Reki premagala Ciper z 1:0 (1:0) in po porazu v Ljubljani osvojila prve točke.

Z igro pa spet ni navdušila, prav nasprotno. Tako kot v Stožicah se je tudi na Rujevici mučila z obrambno postavitvijo tekmecev. V vsej tekmi je kljub veliki terenski premoči sprožila le tri udarce v okvir gola gostov, po enem pa je žoga vendarle končala v mreži.

Z veliko sreče so Hrvati v vodstvo prišli v 40. minuti, ko je neodločna obramba Cipra praktično sama podala žogo na glavo Maria Pašalića, ki jo je prek vratarja poslal v mrežo. Ciprski vratar Neofitos Mihail je gol prejel po le minuti na igrišču, malo pred njim je namreč zamenjal poškodovanega Demetrisa Demetriuja.

V drugem delu so nekaj več poguma pokazali tudi naslednji tekmeci Slovenije, nekajkrat so prišli pred vrata Dominika Livakovića, a nevarneje ga niso ogrozili. Tako kot si niso resne priložnosti pripravili niti svetovni podprvaki, ki se bodo v naslednjem krogu merili z Malto.

Značke: nogomet, sp