Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 19.07.2020 19:26:19

Tekmec Slovenije ima novega selektorja

Avstrijski strokovnjak Willibald Ruttensteiner je po navedbah avstrijske tiskovne agencija Apa postal novi selektor izraelske nogometne reprezentance. Mesto je prevzel od svojega rojaka Andreasa Herzoga, ki je pred tedni zapustil klop izbrane vrste.

Ruttensteiner je bil v času Herzogovega vodenja sicer športni direktor izraelske reprezentance, tamkajšnja nogometna zveza pa se je po informacijah Ape odločila, da mesto selektorja zaupa prav njemu. Pomočnik bo Alon Hazan, ki je to delo opravljal že pod Herzogom.

Ruttensteiner in Hazan imata pogodbo do konca koledarskega leta, Izrael pa bo oktobra v igri za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje poletje. Proti Škotski se bodo pomerili 8. oktobra. Finale bo na sporedu 12. novembra.

Izrael je v kvalifikacijah za EP v skupini G osvojil peto mesto za četrto Slovenijo. Z izbrano vrsto Matjaža Keka se je enkrat razšel brez zmagovalca z 1:1, v Stožicah pa so Izraelci izgubili z 2:3.

Značke: nogomet, sta