Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 26.03.2019 07:10:26

Portugalci remizirali s Srbi, svetovni prvaki zanesljivi

Angleška, francoska in turška nogometna reprezentanca so v 2. krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 vse premagale tekmece za štiri zadetke in upravičile vlogo favoritov. Portugalska je doma proti Srbiji igrala 1:1 in izgubila Cristiana Ronalda.

V skupini A je Anglija s 5:1 slavila v Črni gori in prišla še do druge zmage, s katero je na vrhu skupine. Ross Barkley je prispeval dva gola, Harry Kane, Raheem Sterling in Michael Keane pa po enega. V tej skupini sta Kosovo in Bolgarija igrala 1:1.

V skupini B sta Portugalska in Srbija igrali 1:1, Dušan Tadić je zadel v sedmi minuti za Srbe, Danilo Pereira pa za Portugalce v 42. minuti. Že v 30. minuti je moral iz igre Cristiano Ronaldo, ki si je poškodoval stegensko mišico. V tej skupini je sicer na vrhu Ukrajina s štirimi točkami, Luksemburg je drugi s tremi.

V skupini H sta na vrhu Turčija in Francija s po šestimi točkami. Francozi so Islandijo premagali s 4:0, potem ko so se med strelce vpisali Samuel Umtiti v 12., Olivier Giroud v 68., Kylian Mbappe v 78. ter Antoine Griezmann v 84. minuti.

Turki so z enakim izidom odpravili Moldavijo, Cenk Tosun je dosegel dva zadetka za Turke. Albanci pa so v Andori zmagali s 3:0.

Značke: nogomet, kvalifikacije, ep