12.11.2016 14:25:28

Srhljivo: Lewandowski po siloviti detonaciji pred Skomino obležal kot pokošen (video)

Poljski zvezdnik je bil v Bukarešti žrtev nespametnega dejanja romunskega huligana.

Poljska reprezentanca, ki se bo v ponedeljek v Vroclavu v prijateljski preizkušnji pomerila s Slovenijo, je v petkovem večeru osvojila nove pomembne točke v kvalifikacijah za SP 2018 in ostala na vrhu skupine E. Naši ponedeljkovi tekmeci so v Bukarešti s 3:0 ugnali Romunijo in se veselili tretje zmage v tem ciklu. Domačo mrežo je načel Kamil Grosicki, nakar je bil končnici dvakrat uspešen še Robert Lewandowski, končni izid dvoboja, v katerem so pravico delili sodniki s sončne strani Alp na čelu z Damirjem Skomino, je postavil z bele točke.

Toda ni veliko manjkalo, da bi gostje v zadnji tretjini dvoboja igrali brez svojega najboljšega igralca. V 54. minuti se je namreč zgodil neljubi incident. Ob kotu domače izbrane vrste je huligan s tribune v kazenski prostor odvrgel tako imenovani topovski udar, ki je eksplodiral tik ob sijajnemu napadalcu in slednji je ob siloviti detonaciji padel kot pokošen. Članu Bayerna so kar nekaj časa nudili zdravniško pomoč in v prvem trenutku se je zdelo, da jo je huje skupil, toda vse skupaj je na srečo vendarle minilo brez hujših posledic. A očitno je domači "navijač" Roberta Lewandowskega pošteno razjezil, zvezdnik bavarskega velikana se je maščeval z dvema goloma, romunsko zvezo gotovo čaka kazen.