Slovenske nogometašice so se poslovile s porazom

Grega Wernig
Mateja Zver

Slovenske nogometašice izgubile v Belorusiji.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca se s porazom poslavlja od kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2017. V Minsku jo je v skupini 1 z 2:0 (1:0) premagala Belorusija, za katero je v polno dvakrat zadela Julija Slesarčik, prvič je bila uspešna v 38., drugič pa v 84. minuti.

Izbranke selektorja Damirja Roba, ki je prav danes praznoval 49. rojstni dan, so bile ves čas tekme najmanj enakovreden tekmec. A jih je pokopala neučinkovitost, saj so zamudile kar nekaj lepih priložnosti.

Slovenke so kljub porazu zadržale tretje mesto na razpredelnici, čeprav so se Belorusinje z njimi izenačile po točkah. Obe reprezentanci jih imata devet, a je Slovenija prvo medsebojno tekmo dobila s 3:0. Možnosti za evropsko prvenstvo pa sta obe reprezentanci izgubili že prej, Islandija in Škotska sta bili namreč pri zbiranju točk precej uspešnejši.

Za Slovenijo so v Minsku začele Sonja Čevnik, Manja Rogan, Lucija Kos, Anisa Rola, Kristina Erman, Mateja Zver, Manja Benak, ki je v 88. minuti prejela rdeč karton, Lara Prašnikar, Barbara Kralj, Urška Žganec in Tjaša Tibaut. V drugem polčasu so priložnost dobile še Kaja Eržen, Lara Ivanuša in Špela Kolbl.

Na EP se bodo uvrstile zmagovalke osmih kvalifikacijskih skupin ter šest najboljših drugouvrščenih reprezentanc. Preostali dve drugouvrščeni ekipi bosta igrali dodatne kvalifikacije. EP bo julija in avgusta 2017 gostila Nizozemska.