13.11.2015 08:53:13

Pa kaj, če je star 39 let, še vedno je izjemen (video)

Madžarska slavi "dedka" v golu svoje nogometne reprezentance, Gabor Kiraly navduševal tudi na Norveškem.

Gabor Kiraly je v dresu reprezentance Madžarske debitiral že davnega leta 1998, sinoči je v Oslu odigral svojo jubilejno stoto tekmo v dresu z državnim grbom. In spet navdušil. Veteran, ki je star že 39 let, se je po nekaj minutah prvega obračuna dodatnih kvalifikacij z Norveško znašel na veliki preizkušnji.

Domači so v tretji minuti izvedli nevarno akcijo, na desetih metrih od gola je do strela povsem osamljen prišel norveški kapetan Per Ciljan Skjelbred in silovito udaril po žogi. Gledalci na Ullevaalu so bili prepričani, da se bo madžarska mreža zatresla, toda Kiraly je imel drugačne načrte. Kljub letom je dokazal, da še vedno premore izjemne reflekse. Posredoval je v slogu najboljših vratarjev na svetu, preprečil zadetek in začel tlakovati pot do odmevne zmage. Madžari, ki so preživeli norveško ofenzivno (v kotih je bilo recimo 16:0 za domače), so namreč na koncu slavili z 1:0 in naredili velik korak naprej proti Euru 2016.