12.01.2015 12:40:15

Ihbeisheh ni dobil priložnosti

Današnji tekmi azijskega prvenstva sta pripadli Japonski in Iraku.

Japonska nogometna reprezentanca je na uvodni tekmi azijskega prvenstva v Avstraliji danes v Newcastlu premagala Palestino s 4:0 (3:0), medtem ko je bil Irak v današnji drugi tekmi v skupini D v Brisbanu boljši od Jordanije z 1:0 (0:0). Nogometaši iz dežele vzhajajočega sonca niso imeli nobenih težav s tekmeci iz Palestine, ki prvič nastopajo na azijskem prvenstvu. Vse dvome o zmagi so razrešili v prvem polčasu, ko so zadeli Jasuhito Endo (8.), Šinji Okazaki (25.), Keisuke Honda (44./11 m), končni izid pa je v začetku drugega polčasa postavil Maja Jošida (49.).

Član palestinske izbrane vrste je tudi Jaka Ihbeisheh, nekdanji nogometaš Interblocka, Slovana, Aluminija, Krškega, Primorja, velenjskega Rudarja in Domžal ter zdajšnji član novomeške Krke, ki pa na današnji tekmi v Newcastlu ni dobil priložnosti za dokazovanje.

Irak je v Brisbanu ukanil Jordanijo z 1:0, strelec edinega gola pa je bil Yaser Kasim v 77. minuti.