Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
gv
gv
21. 07. 2025 · 07:09
11:51
Deli članek:

Tako je padel Maribor, tu so vsi zadetki, tudi oba razveljavljena (video)

Grega Wernig

Mariborčani so za uvod v novo sezono Prve lige Telemach doma izgubili proti Celju.

Že uvodni krog nove sezone je prinesel prvi štajerski obračun; na koncu so lanski podprvaki iz Maribora morali priznati premoč pokalnim prvakom iz Celja z 1:2.

Mariborčani niso uspeli izkoristiti prednosti domačega igrišča, precej negodovanja pa je bilo v vijoličastem taboru zaradi dveh razveljavljenih zadetkov.

V 94. minuti je Maribor izenačil, a si je Benjamin Tetteh ob strelu iz bližine pomagal z roko in po posredovanju VAR-a zadetek ni obveljal.

Tri minute pozneje so Mariborčani dosegli še en gol, uspešen je bil Nejc Viher, toda tudi ta ni obveljal, tokrat zaradi igre z roko Tetteha ob podaji.

Tudi Celjani so sicer dosegli tri zadetke, tistega v 84. minuti pa je sodniška ekipa razveljavila. Razlog? Franko Kovačević, ki je podstavil nogo po strelu Maria Kvesića, je bil v prepovedanem položaju.