28.07.2024 09:28:24

Črno-bela eksplozija veselja! Tako je Mura v zadnjih minutah tekme prišla do pomembne zmage (video)

Jure Banfi
Domžale - Mura.

Mura je prišla do še druge zaporedne zmage.

Domžalčani so v novo prvoligaško sezono krenili z visokim gostujočim porazom v Mariboru (1:4), nogometaši iz Murske Sobote pa so na drugi strani v prekmurskem derbiju z 1:0 premagali lendavsko Nafto 1903. Po zadetku Sadriuja in izenačenju Milića se je zdelo, da si bosta ekipi razdelili točki, čeprav so imeli Prekmurci kar nekaj nevarnih napadov.

A vse te priložnosti Mure, ki je delovala precej nevarno iz prekinitev, so ji prinesle novo vodstvo pet minut pred koncem tekme. Sadriu je po avtu Vizingerja v kazenskem prostoru žogo podaljšal z glavo do Amadeja Maroše, slednji pa je premagal domžalsko številko 1. Do konca se rezultat ni več spreminjal, čeprav so imeli Domžalčani še eno priložnost, ko je akrobatsko poskušal Rene Lampreht, a se je izkazal Raduha.

Zadetek amadeja Maroše si lahko ogledate v spodnjem posnetku od 3:17 naprej.