Slash - doživel nepopisno tragedijo

825117_f103tenis_koper03t Ekipa24.si

Joj, kaj se je zgodilo Oblakovi izbranki: Olga ...

18 19.02.2024 06:27:42

Kaj se bo zgodilo s prekinjeno tekmo v Fazaneriji? Se bo nadaljevala, končala za zeleno mizo?

Kakšen bo epilog prekinjene tekme v Murski Soboti?

Takoj po dokončni prekinitvi in odpovedi tekme so se seveda začela vprašanja o tem, kakšen bo dokončen razplet velikega prekmursko-štajerskega derbija. Se bo tekma nadaljevala od 58. minute naprej? Ali bodo odločevalci sprejeli odločitev za zeleno mizo in obračun registrirali z zmago s 3:0 za črno-bele? Predstavniki NZS, ki so bili na Fazaneriji, so nas napotili na Tekmovalni pravilnik NZS, češ da bomo tam našli vse odgovore. In kaj pravi pravilnik? Hja, možna sta oba zgoraj omenjena scenarija. Da bosta obe ekipi odigrali preostanek tekme v nekem na novo določenem terminu ob izidu 2:0 za vijoličaste, ali pa da bo tekma registrirana z izidom 3:0 v korist Prekmurcev; 58. člen pravilnika namreč pravi: »Če je bila prvenstvena ali pokalna tekma v organizaciji NZS v članski kategoriji (1. SNL, 2. SNL, 3. SNL, Pokal NZS, SŽNL, Ženski pokal) prekinjena iz objektivnih razlogov, bo preostali igralni čas odigran v terminu, ki ga določi tekmovalni organ. Če je bila prvenstvena ali pokalna tekma v organizaciji NZS v mlajših kategorijah prekinjena iz objektivnih razlogov, bo odigran preostali igralni čas v terminu, ki ga določi tekmovalni organ, če je do prekinitve prišlo pred potekom dveh tretjin igralnega časa, v nasprotnem primeru pa obvelja dosežen rezultat ob prekinitvi kot končni rezultat. Pravili iz prejšnjih dveh odstavkov tega člena se uporabljata za vse primere, ko za prekinitev tekme ni kriva nobena ekipa ali ko sta za prekinitev krivi v enaki meri obe ekipi.« Naslednji, torej 59. člen pravilnika, pa pravi: »Če je tekma prekinjena po krivdi ene od ekip, se tekma registrira po uradni dolžnosti s 3:0 za nasprotno ekipo, če le-ta do prekinitve ni dosegla ugodnejšega rezultata.«

Značke: mura, maribor