01.11.2023 09:32:17

Takole so se vijoličasti znesli nad nemočnim Jurovskim dolom! Tukaj so vsi zadetki (video)

Drago Wernig - TAKA

Nogometaši Maribora so se znesli nad Jurovskim dolom.

Varovanci Anteja Šimundže so včeraj začeli svoj pohod proti pokalni lovoriki, ki je že dolgo niso osvojili. V minuli sezoni so vijoličasti, takrat še pod taktirko Damirja Krznarja, izgubili v velikem finalu proti Olimpiji, potem ko je Marko Tolić v zadnjih sekundah rednega dela zapravil priložnost z najstrožje kazni, da bi Mariboru prinesel jubilejno deseto pokalno lovoriko, v zadnjih sekundah podaljška je Timi Max Elšnik iz bele točke naslov pokalnega prvaka prinesel Olimpiji.

Mariborčani so nazadnje pokalno lovoriko osvojili v sezoni 2015/16, ko so v finalu premagali Celjane. Zadnja pokalna lovorika ima tako že kar dolgo brado, v mestu ob Dravi upajo, da bodo v tej sezoni vendarle prišli do desetega naslova pokalnega prvaka. Svojo pokalno epizodo so nogometaši Maribora začeli včeraj, ko so v Ljudskem vrtu gostili Jurovski dol in ga premagali s kar 9:0

V priloženem videoposnetku si lahko ogledate vse zadetke s tega obračuna.