01.08.2023 22:08:26

Noroooo!!! Kakšen zaključek!! Elšnik in Vidovšek Olimpiji prinesla evropsko jesen! Ludogorec je padel!

Kakšna tekma, kakšen zaključek! In kakšen uspeh Olimpije!

Nogometaši Olimpije so na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov uspeli ugnati favorizirani bolgarski Ludogorec z 2:1 in se prebiti v naslednji krog kvalifikacij za ligo prvakov, posledično so si že zagotovili skupinski del konferenčne lige - Ljubljančani bodo prvič igrali v skupinskem delu kakšnega od evropskih tekmovanj -, seveda pa še vedno ostajajo v igri za tisto glavno nagrado - skupinski del najelitnejšega svetovnega klubskega tekmovanja.

V odlično zapolnjenih Stožicah se sicer ni začelo po željah Olimpije, ki je v Razgradu uspela iztržiti remi z 1:1. Ludogorec je namreč povedel v 15. minuti, ko je bolgarski kapetan Kiril Despodov izjemno izvedel prosti strel. A zmaji so hitro izenačili. Po predložku Jorgeja Silve iz prostega strela je izenačujoč zadetek zabil kapetan zeleno-belih Timi Max Elšnik, ki je zadel že v Razgradu. Na polčas sta ekipi odšli z izidom 1:1. V drugem polčasu smo spremljali noro dramo. Priložnosti na eni in drugi strani - tako je bilo že v prvem delu -, v sodnikovem dodatku, v 92. minuti pa je Timi Max Elšnik udaril še drugič (po podaji s kota Svita Sešlarja). Z igralcem več (rdeči karton je prejel Son) je Olimpija prišla do zadetka, zdelo se je že, da so si zmaji zagotovili napredovanje, toda sledil je zares epski zaključek. Najprej je Nemanja Motika zapravil smrtno priložnost za Ljubljančane, na drugi strani pa je že v 98. minuti Ludogorec dobil na voljo najstrožjo kazen, potem ko je prekršek v kazenskem prostoru zeleno-belih storil Marcel Ratnik. Žogo si je nastavil Kiril Despodov, toda Matevž Vidovšek je njegov strel z enajstmetrovke uspel obraniti. Za noro slavje! Olimpija je v tretjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov, Ludogorec je padel!