Redek prizor: Robert in Tina, Janez in Urška so ...

0 01.08.2023 21:49:19

Andraž 'bum, bum' Šporar: Slovenec rešil grškega velikana! Poglejte, kaj mu je uspelo! (video)

Martin Metelko
Andraž Šporar je v odlični formi.

Slovenski reprezentančni napadalec se je s svojim Panathinaikosom uvrstil v tretji krog kvalifikacij za ligo prvakov, potem ko je grški velikan na domačem igrišču uspel obraniti odličen rezultat s prve tekme v gosteh. Tam je Panathinaikos zmagal s kar 3:1, tako da se je zdelo, da Grki ne bodo imeli težav z napredovanjem. Še posebej, ko je Andraž Šporar z zares fantastičnim zadetkom na domačem igrišču Panathinaikos povedel v vodstvo z 1:0 (podal mu je hrvaški reprezentant Tin Jedvaj).

A sledil je preobrat Ukrajincev. Dnipro je povedel z 2:1, toda Andraž Šporar je s svojim drugim golom - po odlični podaji srbskega reprezentanta Filipa Đuričića - razblinil vse dvome o zmagovalcu grško-ukrajinskega dvoboja. Slovenski reprezentant je igro zapustil v 79. minuti. Drugi slovenski reprezentant pri Panathinaikosu Benjamin Verbič je v igro vstopil v 90. minuti, tretji slovenski reprezentant Adam Gnezda Čerin pa zaradi poškodbe ni bil v kadru Grkov.

Oba gola Šporarja si lahko ogledate v priloženih videoposnetkih. Če se vam ne prikažeta, ju lahko vidite TUKAJ. In TUKAJ.