05.07.2023 06:33:33

Konec čakanja in agonije? Tega se bodo navijači Maribora prav gotovo razveselili (foto + video)

Drago Wernig - TAKA

Vijoličasti so včeraj organizirali še eno dodatno tekmo. Tisto, ki je niso predvideli v prvotnem načrtu priprav.

Na njej je trener Maribora Damir Krznar minutažo razdelil predvsem med nogometaše, ki so na teh pripravah igrali manj. Začel je denimo tudi povratnik po poškodbi Aleks Pihler, ki je zabil prvi zadetek na tekmi. Drugega je prispeval Xhuliano Skuka, ki je dobil 60 minut za dokazovanje. V drugem polčasu se je na igrišče vrnil tudi prvi zvezdnik Maribora Josip Iličić, kar je po kar nekaj čakanja in agonije prav gotovo razveselilo navijače vijoličastih.

Štajerci so slavili zmago z 2:0, kar je zelo razveselilo Damirja Krznarja, ki je priložnost za igro namenil naslednjim igralcem: Bergsen (70' Zalokar), Žinič (61' Strajnar), Lorber, Šoštarič Karič (46' Mitrović, 70' Watson), Ferčec, Pihler (61' Vrhovec), Horvat (70' Iličić), Dizdarević (61' Antolin), Čuk, Kolar (46' Ishaq Rafiu), Skuka (61' Tavares). »Zelo zadovoljen sem s tem, kar smo videli in kar smo s to tekmo dobili. Odločitev, da organiziramo še en prijateljski obračun, se je izkazal kot pravilen. Naši mladi igralci so pokazali, da se nanje lahko računa. Ni bilo prostora, da na drugih tekmah dobijo večjo minutažo, zaradi njih smo organizirali to tekmo in vrnili so nam na najboljši možni način. Vsi, ki so nastopili, še posebej ta mlada, nova mariborska moč, je pokazala, da lahko konkurira na resnih tekmah. Seveda je pritisk na uradnih ali prijateljskih tekmah drugačen, ampak tako na fizičnem kot na taktičnem in tehničnem delu so pokazali, da lahko odgovorijo našim zadevam. Kako bodo delovali pod pritiskom rezultata, pa bomo videli. Nasmejani smo vsi v strokovnem štabu ravno zaradi njih,« je po tekmi zadovoljno dejal hrvaški strokovnjak.