05.04.2023 22:11:37

Napeto! Kljub težkim trenutkom jim je uspelo! Maribor kot drugi v polfinale pokala.

Grega Wernig

Maribor se je po zmagi s 3:1 nad Primorjem uvrstil v polfinale pokala Union.

V dvanajsti minuti so vijoličasti povedli, po lepo uigrani akciji ob kotu je žogo v mrežo zabil Arnel Jakupović. V 27. minuti je prevlado domačinov dodatno kronal Marko Tolić in upanje za gostujoče Primorce je bilo vedno manjše. Do polčasa je vodstvo Maribora ostalo takšno, v drugi del pa so nogometaši Primorja odšli odločeni, da še ogrozijo napredovanje vijoličastih. To jim je tudi uspelo, v 57. minuti je po kotu z glavo žogo v mrežo poslal Proleta.

Kmalu zatem so gostje v črno-rdečem zadeli še vratnico, napredovanje Maribora pa je viselo na nitki. V 77. minuti pa je le prišlo odrešenje, po lepem prodoru je za 3:1 zadel Božić. Mariborčani so kljub nekaterim nevarnim poskusom Primorja obdržali prednost in se kot drugi uvrstili v polfinale pokala Union. Pred njimi je to uspelo še Aluminiju, ki je presenetljivo izločil Koper, danes pa sta na sporedu še dvoboja med Rogaško in Bistrico ter Olimpijo in Celjem.