0 02.02.2023 17:04:59

Muraši so se proti Ukrajincem predstavili v obetavni podobi, ampak …

nsmura.si
Dnipro je soboške črno-bele ugnal z 2:1.

Nogometaši Mure so s četrto prijateljsko preizkušnjo zaključili priprave v Turčiji, pred petkovo vrnitvijo v domovino so moči merili z ukrajinskim Dniprom, ki je po prvem delu domačega ligaškega tekmovanja na vrhu lestvice, kmalu ga čaka tudi play-of za uvrstitev v osmino finala konferenčne lige. Črno-beli so se morali ob sredozemski obali sprijazniti še z drugim porazom, tekmeci so bili uspešnejši z 2:1 (1:1), toda varovanci Damirja Čontale so se tokrat predstavili v spodobni podobi. Najboljši v dozdajšnjem delu priprav.

Prekmurci so povedli sredi prvega polčasa, ko je Nikola Petković po prekršku nad Amarjem Beganović zanesljivo realiziral najstrožjo kazen, pred odhodom na odmor je z mojstrovino za izenačenje poskrbel Joao Peglow, končni izid je v 81. minuti po gneči in zmedi pred soboškimi vrati po podaji iz kota postavil Eduard Sarapyi.

Mura je zahteven dvoboj odigrala brez menjave, enajsterico so sestavljali Mihelak, Beganović, Cipot, Morris, Pucko, Tripi, Kous, Zličić, Shabanhaxhaj, Daku in Petković.