0 23.01.2023 15:03:08

Muraši odigrali prvo tekmo v Turčiji, udarili so se z Avstrijci

NŠ Mura/FB
Severni sosedi so bili uspešnejši.

Nogometaši Mure so na osrednjem delu priprav v Turčiji odigrali prvo prijateljsko tekmo. Moči so merili z avstrijskim prvoligašem Riedom, ki je po prvem delu prvenstva na predzadnjem mestu na lestvivi, severni sosedi so bili uspešnejši s 3:1 (1:0). Zlasti v prvem polčasu so se črno-beli predstavili v skromni podobi, najbolj obetavnih je bilo uvodnih 15 minut nadaljevanja. V tem času je Kobie Morris izničil prednost tekmecev, za katerega je že po manj kot 120 sekundah poskrbel Denizcan Cosgun ob pomoči Amarja Beganovića, ki je preusmeril žogo, Mirlind Daku pa ni izkoristil izjemne priložnosti za preobrat. Namesto tega so še dvakrat zadeli Avstrijci, med strelce sta se vpisala Luca Kronberger in Leo Mikić.

Zasedba iz Fazanerije je dvoboj začela v postavi Mihelak, Beganović, Cipot, Morris, Pucko, Tripi, Zličić, Kous, Šarić, Shabanhaxhaj in Daku, od 61. minute so igrali Raduha, Kuzmić, Balažic, Sadriu, Buček, Šimkus, Šroler, Turudija, Klepač, Petković in Stjepović.