21.02.2022 09:55:23

PROJEKTIL, ki je osrečil Mariborčane in OJOJOJ Maks Barišić ... (video)

Martin Metelko

Zeni Husmani je bil mož odločitve na Bonifiki.

Na Obali so ukrepe za zajezitev epidemije sprostili nekoliko prej, kot je predvidela vlada. V nedeljskem poznem popoldnevu se je na Bonifiki zbralo okrog tisoč gledalcev, ampak Domžalčani so poskrbeli, da so stadion zapuščali razočarani. Dvakratni prvaki so ob zelo dobri podobi v gledljivem, dinamičnem spopadu, ki so ga gostitelji končali z zgolj devetimi igralci, z zmago 2:0 zasluženo osvojili ves izkupiček in se po Olimpiji v zgolj štirih dneh veselili še drugega velikega skalpa. Kanarčki se lahko tolažijo, da so kljub petemu porazu ostali na vrhu lestvice, a že danes bi bilo lahko drugače. Če bo Maribor na stadionu ob Kamniški Bistrici ugnal Radomljane, se bo znova zavihtel na prvo mesto.

Junak obračuna je bil dvakratni strelec Zeni Husmani, zlasti njegov prvi gol po dobre pol ure igre je bil izjemen. Obetavni Mitja Ilenić je bil dovolj vztrajen, da si je pri kotni zastavici priboril žogo, jo spravil do Benjamina Markuša, ki je na robu kazenskega prostora - nekoliko z desne strani – zaposlil makedonskega Albanca, ki je sijajno sprožil, njegov projektil je končal v zgornjem levem kotu. To je bila napoved razpleta, v deseti minuti nadaljevanja je neumorni vezist zadel še za 0:2, dejstvo pa je, da bi bil lahko potek dvoboja tudi drugačen, če bi Koprčani unovčili prevlado sredi prvega dela. V nekaj minutah so si priložnosti vrstile druga za drugo, skoraj nemogoče pa je zgrešil Maks Barišić, ki je neoviran s treh metrov žogo namesto v prazno mrežo usmeril visoko čez vrata, tudi sicer je opazno, da najboljši strelec lige ni v želeni formi.