Konflikt interesov? Nov zakon po željah glavnega ...

17 17.10.2021 22:12:08

Uspešen vnovični Skenderjev DEBI, FUTACS takoj zadel, Kraševce vznemirja (SPORNA?) 66. minuta (video)

Nogometaši Olimpije so v 13. krogu Prve lige Telemach v Ljubljani premagali Tabor z 1:0 (0:0).

Nogometaši Olimpije so proti neugodnemu Taboru prišli do novih treh točk. V igri niso blesteli, a za novega (starega) trenerja Dina Skenderja je bil zagotovo bolj pomemben rezultat kot pa umetniški vtis. Zadovoljen je tudi tudi, da sta okrepitvi, ki ju je pripeljal s seboj, pokazali, da nanju lahko računa. Goran Milović, ki je za Olimpijo že igral, je dobro opravil obrambne naloge, Madžar Marko Futacs pa je pokazal tisto, za kar so ga novi lastniki ljubljanskega kluba pripeljali, dosegel je gol, edini na tekmi.

Dvoboj ni postregel s spektakularno predstavo. Ekipi sta sicer dobro stali igrišči, tekmecem v fazi napada nista puščali veliko prostora, tako da tudi priložnosti ni bilo veliko.

Prvo so imeli gosti, že v četrti minuti je Rodrigue Bongongui lepo sprejel žogo v kazenskem prostoru, jo zavrnil Dominiku Mihaljeviću, toda ta je iz ugodnega položaja streljal mimo gola.

Najlepšo potezo tekme so gledalci videli v 12. minuti minuti, ko je Timi Max Elšnik z volejem lepo zadel žogo, toda ta je končala v prečki, ki se je tresla še dolgo po tem. V okvir gola je v prvem delu s pomočjo enega od branilcev Tabora streljal tudi Futacs, toda Jan Koprivec se ni pustil presenetiti.

Omenjena strela Olimpije sta bila v prvem delu edina v okvir vrat na obeh straneh, tudi v drugem polčasu ekipi nista bili kaj dosti bolj aktivni pri strelih. Je pa eden vendarle končal v mreži.

V 53. minuti je Mustafa Nukić podal žogo Futacsu, ki se je izognil prepovedanemu položaju in se sam znašel pred Koprivcem ter na atraktiven način poslal žogo mimo njega v mrežo.

Do konca tekme sta imeli ekipi nekaj polpriložnosti, sežance pa vznemirja zlasti 66. minuta, ko je v kazenskem prostoru ob posredovanju Nejca Vidmarja padel Dino Stančič. Asmir Sagrković ni pokazal na belo točko in tudi preverjanje v VAR-sobi, kjer sta bila Slavko Vinčić in Bojan Mertik, odločitve vrhniškega delivca pravice ni spremenilo. A močno dvomimo, da bi bila odločitev sodnikov v zvezi s tem trenutkom plebiscitarna ...

V končnici je Futacs dosegel še en zadetek, a iz nedovoljenega položaja, tako da se izid ni spremenil. Trener Gostov Dušan Kosić, ki je Skenderju v predlanski sezoni s Celjem speljal naslov prvaka, je moral tokrat Hrvatu čestitati.

Olimpija – Tabor 1:0 (0:0)

Ljubljana – Stadion Stožice. 500 gledalcev. Glavni sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika).

Strelec: 1:0 Futacs (53).

Olimpija: Vidmar, Boakye, Milović, Crnomarković (od 85. Korun), Pavlović, Tomić, Elšnik, Nukić, Ziljkić (od 74. Kapun), Futacs, Aldair (od 90. Sešlar).

Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Ristić (od 64. Salkić), Guerrico, Grobry, Krivičić (od 86. Tolić), Kljun (od 77. Fahd), Mihaljević (od 64. Mavretič), Bongongui (od 64. Kosi), Stančič.

Rumeni kartoni: Milović; Krivičić, Grobry, Ristić.