08.08.2021 13:15:58

Ne bo prizanašal NIKOMUR! Rožman proti Radomljam tudi z DERBIJEM v mislih: Če se bo kdo ...

Grega Wernig

Maribor je premagal Radomlje, a povsem brez sivih las ni šlo.

Maribor je na zadnji tekmi Prve lige Telemach premagal Radomlje. Po odličnem prvem polčasu je sledil manjši padec, gostitelji so v 65. minuti znižali zaostanek na 1:2, se vrnili v igro, a v nadaljevanju niso resno ogrozili vrat Maribora.

"Lahko bi rekli na nek način tekma po pričakovanjih, z našo pobudo in ob zgoščeni obrambi tekmecev. Imeli smo učinkovit prvi polčas, z nadzorom tekme in ob uspešnem zaključku še kakšne izmed situacij bi zadeve na igrišču popolnoma umirili. V 2. polčasu nam nato ni steklo, kot smo si želeli, iz prekinitve smo dobili zadetek, ki je gostiteljem povrnil upanje in naredil končnico nekoliko bolj nervozno. Želeli bi si, da bi prej odločili tekmo, toda osnovni cilj je uresničen, 3 točke so vpisane. Smo pa si nedvomno prizadevali, da bi tekmo bolj mirno pripeljali do konca. Čestitke igralcem za zmago, navijačem za spodbudo," je po tekmi z Radomljami dejal Rožman in nadaljeval: "Kot smo napovedovali, bodo vsi igralci ob rotaciji dobili priložnost. Nismo bili zadovoljni s konkretnostjo v zadnji tretjini igrišča na derbiju. Posegli smo po nekaterih spremembah, imeli dober odziv in novo, nazorno potrditev, da se vsak teden začne s kandidaturo za mesta v ekipi. Verjamem, da lahko nadaljujemo uspešen niz, ne glede na izbor enajsterice ali v tem primeru napadalno usmerjene trojice. Predvsem me pri vseh igralcih zanima želja po nenehnem napredku. Če se bo kdo zadovoljil s prikazanim, nas bo to zaviralo. Pomembno je sprejeti dejstvo, da nihče še ni povsem izoblikovan igralec. Ne glede na leta. Trening prinaša nove odgovore, možnost za nadaljnji razvoj in tudi za izvajanje določenih popravkov. Kot jih moramo opraviti tudi v fazi obrambe. Nekatere mini elemente smo popravili in so smerokaz za naprej. Moramo pa biti še bolj zbrani, še bolj dosledni pri izpolnjevanju vseh nalog, da ohranimo mrežo nedotaknjeno, kar nam znova ni uspelo."