0 16.06.2021 20:59:10

MURA odigrala prvo tekmo kot SLOVENSKI PRVAK in na tej pokazala igro ...

Aleš Cipot
Črno-beli so gostovali pri severnih sosedih.

Nogometaši Mure so odigrali prvo prijateljsko tekmo po začetku priprav. In prvo kot prvaki! Ante Šimundža in njegovi varovanci so se odpravili k severnim sosedom, kjer so merili moči z avstrijsko tretjeligaško ekipo St. Anna/Aigen in jo z igro vredno naslova prvaka premagali s 3:1 (1:1).

Domačo mrežo je že v četrti minuti načel Bobičanec, do odhoda na odmor je izenačil Tieber, v končnici dvoboja pa se je z dvema goloma izkazal Horvat, zlasti drugi iz prostega strela v sodnikovem dodatku je bil mojstrovina.

Sobočani so v prvem polčasu igrali v postavi Zalokar, Lovrić, Maruško, Karamarko, Kous, Ouro, Antolin, Pucko, Bobičanec, K. Cipot in Mandić, v nadaljevanju so enajsterico sestavljali Obradović, T. Cipot, Karničnik, Gorenc, Šturm, Erniša, Horvat, Kouter, Filipović, Klepač in Maroša.