Mesarsko klanje v SLS: kako je Petru Gregorčiču ...

1 02.11.2020 21:39:19

Maribor stal NA ROBU PREPADA, toda potem se je ZGODILO TOLE! Vijoličasti poslali jaso sporočilo!

Grega Wernig
Po dveh zaporednih tekmah brez zmage je Maribor zanesljivo zmagal v Kidričevem.

Remi s Koprom in poraz z Muro sta v vijoličasti tabor vnesla kar nekaj nemira, gostovanje v Kidričevem je grozilo s pravcato vijoličasto krizo. In kdo ve, kaj bi se zgodilo, če bi domači Aluminij sredi prvega polčasa izkoristil 11-metrovko, ki jo je dobil zaradi igranja z roko. Ob najstrožji kazni je Maribor stal na robu prepada, toda od tam ga je s sijajno obrambo po strelu Lucasa Horvata potegnil njegov vratar Ažbe Jug. In vse se je obrnilo.

Že kmalu zatem so Mariborčani po zadetku Rudija Požega Vancaša s prsmi vodili z 1:0, še pred koncem prvega polčasa pa je Nemanja Mitrović z glavo prednost podvojil. In kar je Jug tlakoval s svojim imenitnim posredovanjem, je zdaj postalo cesta do zanesljive zmage in poligon do zelo prepričljive predstave. Za 3:0 je po lepi akciji s čudovitim volejem zadel Rok Kronaveter, Maribor pa je v nadaljevanju sicer prejel častni zadetek gostiteljev, a to ni pokvarilo splošnega vtisa.

S to zmago 3:1 so vijoličasti zdaj pri 16 točkah in imajo tako 2 manj od vodilne Mure in 1 več od Olimpije, ki bo v torek gostovala v Novi Gorici.