Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

1 21.10.2020 17:31:14

DRAMA! ŠOK! Ne boste verjeli, KAJ SE JE OLIMPIJI ZGODILO na pokalni tekmi v BREŽICAH!

Martin Metelko
Olimpija je v drugem krogu pokalnega tekmovanja v sredo gostovala v Brežicah, kjer je odigrala srečanje s tamkajšnjim drugoligašem.

Ta je sicer v sijajnem nizu rezultatov, a so Ljubljančani kajpak veljali za velike favorite. Pravzaprav bi vse razen njihove zmage veljalo za pravo blamažo in začelo se je po tej logiki, kajti nič kaj preveč rezervna zasedba Olimpije je ob hrvaški meji povedla prek Anteja Vukušića. Toda nato se je začelo dogajati nekaj neverjetnega.

Brežice so najprej zadele za 1:1, kar se na takih tekmah ne zgodi ravno pogosto – po navadi so zares zanimive le do prvega zadetka tako izrazitega favorita. Z izidom 1:1 se je tudi končal prvi polčas, nato pa se je šok za Ljubljančane le nadaljeval. Najprej 2:1 za Brežice, nato 3:1 za Brežice, pri čemer je bil strelec vseh treh zadetkov za domače Ester Sokler. Zadišalo je po velikem presenečenju, celo po senzaciji  a drame s tem še ni bilo konec.

Najprej je na 2:3 znižal Andres Vombergar v 79. minuti, nato pa je še enkrat vlogo junaka Olimpije v svoje roke vzel Miral Samardžić in v 87. minuti, ko je po senzaciji dišalo že zelo močno, zadel za podaljške.

Značke: brežice, olimpija, pokal