Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

2 19.01.2020 12:04:09

Ni mi všeč, kako ... Maribor razbil sobotnega tekmeca, trener Darko Milanič pa OSUPNIL VSE!

Grega Wernig
Nogometaši Maribora so se znesli nad Dravogradom, toda ...

Maribor je v prvi pripravljalni tekmi na spomladanski del sezone gostil Dravograd. Zadnjeuvrščeno moštvo druge slovenske lige ni bilo dorasel tekmec aktualnim prvakom, ki so se poigravali s tekmecem. Končni izid je bil kar 18:0 za vijoličaste.

Trener Darko Milanič je vsak polčas odigral z eno enajsterico, kljub zanesljivi zmagi pa je v igri našel tudi slabosti. "Bili smo razigrani v napadu, kombinatorni, fantje so prenesli na igrišče zamisli s treninga. Faza napada je bila zelo dobra, ne samo zaradi zadetkov, ampak zaradi živahnosti, razigranosti in prave miselnosti. Kljub visoki zmagi pa je treba izpostaviti, da mi ni všeč, kako smo v 1. polčasu branili prostor med zadnjimi zveznimi igralci in branilci. To moramo nujno popraviti," je za uradno spletno stran vijoličastih povedal Milanič in se dotaknil tudi nadaljevanja priprav: "Tekem bo precej, spreminjali bomo enajsterico in se tudi glede na nasprotnika prilagajali pri sestavi moštva. To bomo počeli že v Turčiji, ko se bomo pripravljali na vsako tekmo posebej. Želim videti mentalno pripravljenost s pravim medsebojnim sodelovanjem, kar je bilo prisotno že na prvi tekmi. Napad je bil odličen za uvod, bom pa se kot trener ‘prijel’ za pomanjkljivosti in na tem bo poudarek v prihodnjem obdobju. Ne smemo biti ranljivi v tem prostoru pred branilci. Imamo možnost napredovati, moramo napredovati. Stremeli bomo k temu, da postanejo določene zadeve avtomatične, sprejemljive brez opozarjanja. Da bomo po osvojeni žogi igrali hitro naprej, da bi menjavali ritem in imeli najvišjo mogočo mero agresivnosti v igri."

Značke: maribor, prva-liga