Kaj se dogaja v slovenski reprezentanci?! Novi ...

Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

5 30.05.2019 22:09:54

Kakšen finale slovenskega pokala! NELJUBE SCENE, lep nogomet in KONEC SANJ o dvojni kroni (fotogalerija)

Martin Metelko
Finale pokala Slovenije je postregel z norim nogometnim večerom, v katerem so se menjavale tako lepe kot neljube scene. Pokalna lovorika pa je romala v Ljubljano, saj je Olimpija premagala Maribor z 2:1.

O baklah smo povedali že pravzaprav vse.

MME_4559

O transparentih pa si lahko mnenje ustvarite sami, saj so bili več kot nerazumljivi.

No, o sami tekmi pa ni treba dodati kaj več kot to, da smo spremljali sijajen obračun, poln razburljivih trenutkov. Na koncu pa je do lovorike prišla Olimpija, ki je preprečila dvojno krono vijoličastih.

Dvakrat je za zeleno-bele zadel Stefan Savić, prvi junak dvoboja, ki je bil natančen po lepem vtekanju v prvem polčasu, ter v drugem, ko je z roba kazenskega prostora poslal žogo za hrbet Kenanu Piriću za 2:0.

_JK24804
Jurij Kodrun

V sodnikovem podaljšku, ki je bil kakopak zelo dolg zaradi vseh bakel na zelenici, je za 2:1 zadel Marcos Tavares, ki je končnico napravil zanimivo, a kaj ko si Maribor ni uspel priigrati kakšne resne priložnosti v dobrih osmih minutah dodatka sodnika Mateja Juga, ki je zelo solidno opravil svojo nalogo.

MME_4298

Pokal tako zasluženo ostaja v rokah Olimpije, ki je osvojila šesto tovrstno lovoriko. Mariboru pa ostaja tolažba ob 15. naslovu v domačem prvenstvu.

Dvoboj večnih rivalov v finalu pokala si je ogledalo natanko 8623 gledalcev na Areni Z'dežele.

------------------------------------------

POTEK DVOBOJA

Trener Olimpije Safet Hadžić je tekmo v odsotnosti Roka Kronavetra začel z bolj ali manj pričakovano postavo, strateg Maribora Darko Milanič pa je v osrčje obrambe ob Sašo Ivkovića namesto Aleksandra Rajčevića postavil Alexandruja Cretuja.

V napadu Maribora sta bila Luka Zahović in Jasmin Mešanović in prav slednji je imel v drugi minuti prvo priložnost, a je z glavo sprožil prešibko. Po enakovredni igri v uvodnih minutah, ki niso prinesle velikih razburjenj, pa so Ljubljančani povedli v 17. minuti. Takrat se je Stefan Savić po lepi globinski podaji Tomislava Tomića izmuznil za hrbet Mariborove obrambe in nato rutinirano premagal Kenana Pirića.

MME_9611

Zeleno-beli so tudi sicer imeli nekaj več ideje v igri in se še dvakrat znašli v obetavnih akcijah, predvsem v 30. minuti bi lahko Haris Kadrić resno ogrozil Pirića, če ne bi preveč okleval. V 36. minuti so za nekaj vročih trenutkov v Olimpijinem kazenskem prostoru poskrbeli tudi Štajerci, a ni prišlo do pravega zaključnega strela.

V uvodu drugega polčasa kakih posebnih priložnosti ni bilo ne na eni ne na drugi strani, so v 61. minuti nase opozorili Mariborčani, a bili znova brez pravega zaključka. Po kotu je sicer poskusil Aleks Pihler, a je Nejc Vidmar žogo ukrotil. Milanič je na premalo konkretno igro v napadu odgovoril z vpoklicem Marcosa Tavaresa.

Le malce zatem je na drugi strani žogo predolgo vlekel Savić, isti igralec pa se je znova izkazal v 75. minuti, ko je z roba kazenskega strela natančno meril v desni spodnji kot tekmečevih vrat in podvojil Olimpijino prednost. To je še enkrat razjezilo mariborske navijače, Viole so namreč z metanjem pirotehnike in trakov na zelenico za nekaj minuti prekinile tekmo.

V 86. minuti je na drugi strani Cretu poskusil s strelom z glavo po kotu, a je meril previsoko. Zatem pa so za prekinitev tekme z metanjem bakel na igrišče poskrbeli tudi pristaši Olimpije Green Dragons.

MME_4275

Kmalu po nadaljevanju tekme že v sodniškem dodatku pa je Maribor zmanjšal zaostanek, ko je iz bližine zadel Tavares. Na drugi strani je Asmir Suljić streljal v kazenskem prostoru, žoga pa se je od enega mariborskih branilcev odbila malo mimo vrat v kot. Nekaj trenutkov pozneje je Pirić branil še strela Roka Kidriča.

PRI MLADINCIH SLAVILI VIJOLIČASTI

Že pred tem je bil na sporedu tudi finale mladinskega pokala, v katerem sta se pomerila mariborski in domžalski podmladek, z 2:1 je bil uspešnejši štajerski, ki je tako vendarle dobil vsaj eno lovoriko v Celju. Odločilni zadetek je dosegel Nick Hanik Horvat v 88. minuti.

Olimpija- Maribor  2:1 (1:0)

Celje: Stadion Z'dežele, gledalcev 8623, sodniki: Jug, Žunič in Vidali.
Strelca: 1:0 Savić (17.), 2:0 Savić (75.), 2:1 Tavares (90.).
Olimpija: Vidmar, Štiglec, Bagnack, Maksimenko, Andrejašič, Tomić, Putinčanin, Savić, Suljić (od 90. Jurčević), Čekiči (od 90. Valenčič), Kadrić (od 86. Kidrič).
Maribor: Pirić, Viler, Ivković, Milec, Vrhovec (od 77. Mlakar), Pihler, Cretu, Dervišević (od 67. Tavares), Hotić, Mešanović, Zahović.
Rumeni kartoni: Bagnack, Kidrič; Hotić, Vrhovec.
Rdeči karton: /.

ZGODOVINA POKALA SLOVENIJE

1991/1992: MARIBOR BRANIK SCT Olimpija - Maribor Branik 3:4 (0:0, 0:0) - po enajstmetrovkah 1992/1993: SCT OLIMPIJA Publikum - SCT Olimpija 1:2 (0:1) 1993/1994: MARIBOR BRANIK Mura - Maribor Branik 1:0 (1:0) Maribor Branik - Mura 3:1 (1:0) 1994/1995: MURA Publikum - Mura 1:1 (0:0) Mura - Publikum 1:0 (0:0) 1995/1996: SCT OLIMPIJA Primorje - SCT Olimpija 0:1 (0:1) SCT Olimpija - Primorje 1:1 (1:0) 1996/1997: MARIBOR BRANIK Primorje - Maribor Branik 0:0 Maribor Branik - Primorje 3:0 (2:0) 1997/1998: RUDAR Primorje - Rudar 2:1 (2:0) Rudar - Primorje 3:0 (1:0) 1998/1999: MARIBOR TEATANIC SCT Olimpija - Maribor Teatanic 2:3 (0:0) Maribor Teatanic - SCT Olimpija 2:0 (1:0) 1999/2000: SCT OLIMPIJA Korotan - SCT Olimpija 2:1 (1:1) SCT Olimpija - Korotan 2:0 (1:0) 2000/2001: HIT GORICA Olimpija - HiT Gorica 1:0 (1:0) HiT Gorica - Olimpija 4:2 (1:0) 2001/2002: HIT GORICA HiT Gorica - Aluminij 4:0 (2:0) Aluminij - HiT Gorica 1:2 (0:0) 2002/2003: VEGA OLIMPIJA Vega Olimpija - CMC Publikum 1:1 (0:1) CMC Publikum - Vega Olimpija 2:2 (1:0) 2003/2004: MARIBOR PIVOVARNA LAŠKO Maribor Pivovarna Laško - Dravograd 4:0 (3:0) Dravograd - Maribor Pivovarna Laško 4:3 (1:2) 2004/2005: CMC PUBLIKUM CMC Publikum - HIT Gorica 1:0 (0:0) 2005/2006: ANET KOPER Anet Koper - CMC Publikum 6:4 (1:0, 1:1) - po enajstmetrovkah 2006/2007: KOPER Koper - Maribor 1:0 (0:0) 2007/2008: INTERBLOCK Interblock - Maribor 2:1 (1:0) 2008/2009: INTERBLOCK Interblock - Luka Koper 2:1 (1:0) 2009/2010: MARIBOR Maribor - Domžale 3:2 (1:2, 2:2) 2010/2011: DOMŽALE Domžale - Maribor 4:3 (2:1) 2011/2012: MARIBOR Maribor - Celje 5:4 (2:2, 1:1, 1:0) - po enajstmetrovkah 2012/2013: MARIBOR Maribor - Celje 1:0 (1:0) 2013/2014: GORICA Gorica - Maribor 2:0 (0:0) 2014/15: LUKA KOPER Luka Koper - Celje 2:0 (1:0) 2015/16: MARIBOR Maribor - Celje 9:8 (1:1, 1:1, 2:2) - po enajstmetrovkah 2016/17: DOMŽALE Domžale - Olimpija 1:0 (0:0) 2017/18: OLIMPIJA Aluminij - Olimpija 1:6 (0:2) 2018/19: OLIMPIJA Olimpija - Maribor 2:1 (1:0)