Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 22.04.2019 20:32:29

Krčani ne uspejo prekiniti tega NEGATIVNEGA niza! Proti Domžalam praznih rok že ...

Martin Metelko
Nogometaši Krškega so v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Domžalam z 1:2 (0:2).

Krško - Domžale 1:2 (0:2)
* Stadion Matije Gubca, sodniki: Antič, Bensa in Černe.
* Strelci: 0:1 Vetrih (34.), 0:2 Nicholson (37.), 1:2 Perić (56.).
* Krško: Frelih, Štefulj (od 85. Vekić), Ilić, Cetina, Volarič, Perić, Da Silva, Kordić (od 62. Petrović), Jandrek, Vukušić, Volaš.
* Domžale: Santini, Sikošek, Klemenčič, Dobrovoljc, Rom, Vetrih, Mujan (od 81. Podlogar), Ibričić, Gnezda Čerin, Vuk (od 67. Hodžić), Nicholson.
* Rumeni kartoni: Jandrek, Perić; Dobrovoljc, Hodžić.

Domžalčani so dosegli tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah in ostali na tretjem mestu. Dvakratni državni prvak, ki je jeseni v Krškem slavil s 4:0, je tokrat ekipi, ki se bori za obstanek, zabil dva zadetka. Za Domžale je to šesta zaporedna zmaga proti Krčanom.

Domžalčani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, kar so kronali tudi z dvema zadetkoma. Prvega je v 34. minuti dosegel Amedej Vetrih, potem ko je z glavo izkoristil podajo Senijada Ibričića iz kota z leve strani.

Vetrih je bil tri minute pozneje v vlogi podajalca, žogo je poslal na približno 14 metrov od krškega gola, kjer jo je Shamar Nicholson sprejel s prsmi in jo takoj zatem iz prve poslal pod prečko za 2:0. Za Nicholsona je bil to deseti gol sezone.

Sicer pa so tudi pred tem imeli Domžalčani več (pol)priložnosti, med drugimi Nicholson, Ibričić in Adam Gnezda Čerin, na drugi strani pa so Krčani enkrat tudi zadeli prek Daliborja Volaša, a iz prepovedanega položaja.

V drugem polčasu je prvi nevarnejši strel sprožil Marco Da Silva s prostega udarca, a Krševan Santini ni imel težkega dela. Zato pa ga je premagal Marin Perić v 56. minuti, ko je v mrežo pospravil odbito žogo po poskusu Anteja Vukušića.

V nadaljevanju je v 62. minuti Žiga Frelih najprej obranil poskus Matije Roma, zatem pa na drugi strani Santini Perića. V 74. minuti je bil blizu novega zadetka Nicholson, a se iz bližine ni izšlo za povišanje vodstva, tako da je ostalo pri 2:1.

Krčani bodo v 29. krogu v nedeljo gostovali v Ljubljani, Domžalčani pa dan prej v Velenju.

Značke: nogomet, dp