Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 17.03.2019 21:56:02

Goričani PRESENETILI Domžalčane! Tako so končali ČRNI NIZ brez zmage!

Jurij Kodrun
Nogometaši Gorice so v tekmi 23. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale z 2:1 (0:0).

Gorica - Domžale 2:1 (0:0)
* Športni park, sodniki: Sagrković, Mikača in Mežnar.
* Strelci: 0:1 Nicholson (53.), 1:1 Smajlagić (61.), 2:1 Filipović (69.)
* Gorica: Sorčan, M. Kavčič, Lipušček, Tomiček, Halilović, Orsolić, Velikonja, Šipek (od 85. T. Kavčič), Osuji, Smajlagić (od 80. Hodžić), Filipović (od 69. Grudina).
* Domžale: Santini, Rom, Dobrovoljc, Klemenčič, Sikošek (do 70. Mujan), Vetrih, Podlogar (od 58. Vuk), Hodžić, Gnezda Čerin, Lazarević (od 78. Žužek), Nicholson.
* Rumeni kartoni: Velikonja, Filipović, Lipušček; Podlogar, Sikošek
* Rdeč karton: /.

Gorica je na domači zelenici presenetila Domžale in prekinila deset tekem dolg niz brez zmage. Za prve točke Nermina Bašića na klopi Gorice sta zadela Semir Smajlagić in Andrija Filipović, ki sta bila glavna akterja domačega popolnega preobrata.

Prvi polčas ni ponudil veliko razburjenja. V 14. minuti so si gosti ustvarili prvo priložnost. Matej Podlogar je preigraval po levi strani, močno udaril po žogi, Grega Sorčan se je izkazal z obrambo.

V 27. in 29. minuti je dvakrat do strela prišel domači napadalec Etien Velikonja. Prvič je streljal iz obrata, v bloku je bil pravočasen Gaber Dobrovoljc, v drugo pa mu je je poskus ulovil Krševan Santini. V 37. minuti je žogo mimo leve vratnice poslal Nermin Hodžić, v 39. pa je Velikonja s prostega strela zadel živi zid.

Po dveh minutah drugega polčasa so Domžale zatresle gol Gorice, žogo je vanj poslal Podlogar, a je sodnik Matic Mežnar označil prepovedan položaj. Vse pa je bilo čisto v 53. minuti, ko je Dejan Lazarević podal proti Shamarju Nicholsonu, Jamajčan je žogo sprejel na desni strani kazenskega prostora in jo poslal za hrbet Sorčana za 1:0.

Prvo pravo priložnost so domači imeli v 57. minuti, ko je najvišje skočil Žiga Lipušček, Santini se je izkazal z lepo obrambo, tako kot po novem strelu Lipuščka nekaj trenutkov kasneje.

Vseeno so domači hitro prišli do izenačenja, v 61. minuti se je z lepo podajo izkazal Velikonja, Semir Smajlagić je sam krenil proti golu Domžal in zadel daljši kot.

V 69. minuti so domači prišli do preobrata. Amarachi Osuje je streljal z leve strani kazenskega prostora, Santini je žogo odbil, prvi pa je bil pri njej Andrija Filipović.

V 92. minuti je Sorčan rešil zmago Gorice z izvrstno obrambo po strelu Dobrovoljca.

Domžale bodo po reprezentančnem odmoru 30. marca gostile Olimpijo, Gorica bo gostovala v Velenju.

Značke: nogomet, dp, gorica, domžale, plts