gv
gv
04.08.2017 13:13:15

Spektakel v Ljubljani! DOMŽALE v zadnjem krogu kvalifikacij proti velikanu, nekdanjemu evropskemu prvaku

Domžale so dobile tekmeca na zadnji stopnički kvalifikacij za ligo Europa.

Mariborčani so svojega tekmeca v zadnjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov že dobili, zdaj pa so svojega na zadnji stopnički kvalifikacij za ligo Europa dočakali tudi Domžalčani, ki so v četrtek senzacionalno izločili nemškega bundesligaša Freiburga.

Delno delegiran žreb v Nyonu je določil, da se bodo dvakratni slovenski prvaki na zadnji stopnički kvalifikacij pomerili s francoskim velikanom in nekdanjim evropskim prvakom Marseillom. Prva tekma bo v Stožicah, povratna v gosteh. To je bil sicer precej neugoden žreb, saj so bili možni tekmeci Domžal še srbski Partizan, grški PAOK, poljska Legia, češka Viktoria in ruski Zenit.

Prve tekme zadnjega kroga kvalifikacij bodo na sporedu 17. avgusta, povratne teden dni kasneje. 22 zmagovalcev se bo uvrstilo v skupinski del tekmovanja, 16 ekip se je v ta del tekmovanja uvrstilo neposredno, tja pa se bo uvrstilo še 10 ekip, ki bodo izpadle v zadnjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov. Žreb skupinskega dela lige Europa bo na sporedu 25. avgusta ob 13. uri, in sicer v Monaku.