Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 21.01.2017 17:15:57

Olimpija zadela na lotu, Maribor po preobratu boljši od Madžarov

Najboljša kluba v prvi plts sta sobotno popoldne izkoristila za prijateljski tekmi.

Vodilni Maribor se je na Madžarskem pomeril z Zalaegerszegom in po hitrem vodstvu domačinov zabil trikrat za zmago s 3:1. Uvodoma so bili Madžari boljši nasprotnik, si priigrali nekaj lepih priložnosti, zabili pa so prek Vegha v četrti minuti. Zatem je bolj kot ne prevladoval Maribor. Prek Sunnyja Omoregieja so najprej izid izenačili v 16. minuti, v drugi polovici drugega polčasa pa so prek 18-letnega Luke Štorja povedli (70'), zmago pa je potrdil Sallalich dobre tri minute pred koncem pripravljalne tekme.

Zalaegerszegi - Maribor 1:3 (1:1)

ZTE: Szappanos, Deutsch, Forgacs, Bobal, Patvaros, Babati, Jakab, Polenyi, Kroner, Vegh, Bedi.

Igrali so še: Fadgyas, Fujsz, Agoston, Gottfried, Angyal, Ekker, Nemeth, Nagy.

NK MARIBOR

Prvi polčas: Obradović, Palčič, Šuler, Rajčević, Viler, Vrhovec, Pihler, Bohar, Hotić, Ahmedi, Sunny Omoregie.

Drugi polčas: Obradović, Šme, Mertelj, Defendi, Uskoković, Kabha, Sallalich, Ogrinec, Vršič, Moravac (od 70. Vujčić), Štor. Trener: Darko Milanič.

nog-maribor-trening 9727 dw
Drago Wernig - TAKA

Sedem proti nebogljenemu Dobu

Nogometaši Olimpije so opravili s še drugim testom v Čatežu. S kar 7:0 so premagali Roltek Dob in nastavili strelske naprave. Zmaji so začeli v postavi: Vodišek, Vukćević, Zarifović, Bajrić, Štiglec, Krefl, Cretu, Miškić, Avramovski, Tijanić, Eleke. V prvem polčasu so bili uspešni Krefl, Avramovski in Vukčević. V drugem polčasu pa so po 70. minuti še štirikrat zatresli vrata Doba. Iz enajstmetrovke je bil uspešen rezervist Danijel Miškić, dvakrat pa je do konca tekme zadel še debitant Boateng. Med njegovima zadetkoma je mrežo zatresel še Davor Lukanc. Na delu so bili tudi tretjeuvrščene Domžale, ki so bile nemočne proti avstrijskemu Sturmu, za katerega je dvakrat zadel Alar za končni izid 0:2.