5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 28.02.2016 19:08:24

23. krog PLTS: Pred večnim derbijem +6

Dolgega zimskega premora v Prvi ligi Telekoma Slovenije je konec, konec tedna se je namreč začel 23. krog.

Zavrčani so v Novi Gorici prekinili negativni niz, na prejšnjih petih tekmah v gosteh pri Goričanih namreč še niso dosegli točke - niti zadetka. Tokrat so jo, a bodo bržčas kar malce slabe volje, saj so po prvem polčasu vodili, imeli igralca več, kar pa na koncu ni bilo dovolj za poln izkupiček. Razlika med tekmecema, ki sta na lestvici na četrtem in petem mestu, tako še vedno znaša pet točk.

zavrc gorica nm
Nikola Miljković

V Velenju sta se pomerili ekipi, ki sta pred začetkom spomladanskega dela zasedali zadnji dve mesti. Tudi po prvem obračunu v tem delu sezone sta na repu lestvice, a s to razliko, da imajo Krčani zdaj enako število točk kot Velenjčani (ter Novomeščani in Koprčani). Zmago je gostom, ki so zadnje pol ure igrali z igralcem manj, zagotovil Luka Volarič.

GW1_0470
Grega Wernig

Navijači Maribora so končno dočakali spomladanski del sezone, v katerem so se njihovi ljubljenci podali v lov za vodilno Olimpijo in ubranitev naslova državnih prvakov. Na tribunah se je zbralo več kot 6000 gledalcev, pomembne zmage, ki bi dvignila evforijo pred sobotnim derbijem z Olimpijo, pa niso dočakali. Šokirali so jih nogometaši Celja, ki so z golom Milana Sprema v sodniškem dodatku vzeli vse tri točke.

maribor celje dw suler
Drago Wernig - TAKA

Ne le Mariborčani, velik šok so doživeli tudi nogometaši Domžal, ki so pozimi ostali brez Nejca Vidmarja in Nejca Skubica, na prvi tekmi spomladanskega dela pa je bila prepričljivo boljša Krka, ki je slavila s 3:1. Za konec so se pred domačimi gledalci predstavili nogometaši Olimpije, ki so v derbiju kroga pričakali povsem prenovljeni Koper. Primorci so od prve minute pritisnili in ogrozili vrata Nejca Vidmarja, toda domačini so bili podjetnejši in povedli z zadetkom Mihe Zajca, piko na i pa je postavil novinec Miroslav Radović.