Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 13.09.2015 20:55:02

9. krog PLTS: Olimpija na vrhu, Domžale do prve domače zmage (video)

Po koncu reprezentančnega premora se je vrnila tudi PLTS.

V Novem mestu je pri Krki že v petek gostovala razigrana Olimpija. Slednja je pred premorom rušila vse pred seboj, enako pa je uprizorila tudi v dolenjski prestolnici, kjer je vknjižila prvo zmago po vrnitvi v PLTS.

Na večerni tekmi med Zavrčem in Koprom so slavili domačini z golom v prvih minutah srečanja.

Novogoričanom ni uspelo zmagati še osmič zaporedoma. V soboto so naleteli na izjemno razpoloženi Maribor, ki ga je vodil novi trener Krunoslav Jurčić. Štajerci so v privlačni predstavi spomnili na svoje najboljše čase in zanesljivo odpravili do tega kroga vodilno ekipo lige, hkrati pa nadaljevali dobro tradicijo uspehov proti Gorici, saj proti Primorcem niso izgubili že na zadnjih 18 prvenstvenih tekmah.

Na drugem sobotnem obračunu sta se pomerili ekipi z začelja lestvice, v katerem je domači Rudar premagal Celje. Izbranci Jerneja Javornika so tako prekinili niz štirih tekem brez zmage. Celjanom k dvigu z zadnjega mesta ni pomagal niti novi trener Iztok Kapušin, njegovi varovanci še naprej v obrambi ne delujejo dobro, na devetih tekmah so prejeli že 21 zadetkov.

Edina nedeljska tekma je bila odigrana v Domžalah, kjer so ravbarji prišli do prve domače zmage v sezoni, z 2:0 so premagali Krško.

9. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

KRKA - OLIMPIJA 1:3 (0:0)
0:1 Henty (53), 0:2 Zajc (79), 1:2 Kastrevec (83), 1:3 Zajc (86)
(napoved, poročilo)

ZAVRČ - KOPER 1:0 (1:0)
1:0 Zorko (4)

GORICA - MARIBOR 1:4 (1:2)
1:0 Burgić (6), 1:1 Mendy (12), 1:2 Tavares (25), 1:3 Mendy (58), 1:4 Bohar (77)

RUDAR - CELJE 4:0 (1:0)
1:0 Knezović (44), 2:0 S. Babić (68/11 m), 3:0 Krcić (76), 4:0 Kocić (89)

DOMŽALE - KRŠKO 2:0 (1:0)
1:0 Vuk (13), 2:0 Vuk (62)