Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 06.05.2015 20:39:29

32. krog PLTS: Derbi gladko Mariboru

Drago Wernig - TAKA
V sredo so bile na sporedu tekme 32. kroga slovenskega prvenstva. V njem je dokončno postalo jasno, da se Radomlje po koncu sezone selijo v drugo ligo.

Vse oči so bile uprte v veliki štajerski derbi, ki je bil hkrati tudi prvenstveni. V Ljudskem vrtu se je zbralo 5500 gledalcev, ki so videli visoko zmago svojih ljubljencev.

Celjani so v tej sezoni nekajkrat že zagrenili življenje vijoličastim, tokrat pa so bili povsem neprepoznavni. Varovanci Anteja Šimundže so bili veliko boljši tekmec in so povsem zasluženo zmagali. Na koncu je bilo 4:1, njihova prednost na vrhu lestvice pa zdaj znaša že velikih osem točk.

krka domžale_8857
Igor Vidmar

Poleg Celjanov so namreč izgubili tudi tretjeuvrščeni Domžalčani. Ti so gostovali pri Krki, po 72 minutah igre vodili z 2:0, a vseeno ostali praznih rok. Novomeščani so namreč v naslednjih sedmih minutah trikrat matirali Nejca Vidmarja in se veselili pomembnih točk v boju za rešilno osmo mesto.

rudar olimpija ap
Arsen Perić

Tudi četrtouvrščena Olimpija ni osvojila niti točke. Ljubljančani so gostovali v Velenju, kjer so izgubili z 0:2, pod oba zadetka za knape pa se je v drugem polčasu podpisal Ivan Firer.

koper zavrc2 nm
Nikola Miljković

Dvoboj Kopra in Zavrča se je končal z zmago gostov. Haložani so slavili z 2:1, poleg treh zadetkov pa so gledalci na Bonifiki videli še tri rdeče kartone - Koprčani so še na drugi tekmi zapored ostali brez dveh izključenih nogometašev (Črnigoj, Galešić).

radomlje gorica 3 ap
Arsen Perić

V derbiju dna lestvice so Radomljani na svojem igrišču z zadetkom Anžeta Zorca premagali Goričane. Kljub zmagi pa je že zdaj jasno, da se bodo po koncu sezone vrnili v drugo ligo. Vrtnice so zdaj devete - to mesto prinaša igranje v dodatnih kvalifikacijah za obstanek -, osmouvrščena Krka pa jim štiri kroge pred koncem sezone beži za tri točke.

32. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

MARIBOR - CELJE 4:1 (2:0)
1:0 Šuler (16), 2:0 Volaš (29), 2:1 Lendrić (53/enajstmetrovka), 3:1 Ibraimi (56), 4:1 Volaš (90)
(napoved, poročilo)

KRKA - DOMŽALE 3:2 (0:2)
0:1 Podlogar (9), 0:2 Zec (30), 1:2 Dan. Rašić (72), 2:2 Fuček (74), 3:2 Perić (79)

KOPER - ZAVRČ 1:2 (1:0)
1:0 Halilović (8), 1:1 Zorko (58), 1:2 Kiš (67)

RUDAR - OLIMPIJA 2:0 (0:0)
1:0 Firer (48), 2:0 Firer (78)

RADOMLJE - GORICA 1:0 (0:0)