Vrnitev največjega slovenskega tajkuna: v Izraelu...

Skrivnost drugega polčasa: vlada Roberta Goloba s...

stojanovic ronaldo slovenija portugalska Ekipa24.si

Padajo rekordi! Česa takšnega še ne, na liniji ...

0 07.03.2015 20:02:49

Zavrč z novo zmago lovi Olimpijo

Nogometaši Zavrča so v 23. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Luko Koper z 2:1 (1:0).

Zavrčani so tekmo odlično začeli. Že v prvi minuti so povedli, potem ko so gostje po hitro izvedenem prostem strelu pozabili na Tomislava Kiša, ki je z diagonalnim strelom zadel za 1:0. Domači so znova zagrozili tudi v 18. minuti, ko je Ante Mitrović zgrešil z vsega treh metrov. Po še nekaj nenatančnih poskusih domačih je Koper prvič in edinkrat v polčasu resneje zagrozil v 31. minuti, ko je Marko Pridigar ustavil strel Žige Smrtnika.

Zavrč, ki je od 53. minute igral z igralcem več, saj je bil zaradi udarca Jureta Matjašiča izključen Matej Pučko, je bil blizu podvojitve prednosti v 58. minuti, ko je Kiš v kazenskem prostoru zatresel vratnico. Isti igralec je lepo priložnost zapravil še v 74. minuti, ko je z volejem iz bližine zgrešil cilj.

Pet minut pozneje so gostitelji le povišali na 2:0, ko je Toni Datković zadel z glavo po podaji Karla Težaka iz kota. Koprčani do izenačenja niso zmogli, zato pa so v sodniškem dodatku vsaj omilili poraz, ko je po podaji Anteja Tomića zadel Sead Hadžibulić. Malce zatem je moral predčasno z igrišča še Denis Šme, ki je dobil svoj drugi rumeni karton.

Zavrč bo v 24. krogu prihodnjo soboto gostoval v Mariboru, Koprčani, ki jih v sredo čaka še zaostala tekma s Celjem, pa bodo dan pozneje gostili Domžale.

Zavrč - Luka Koper 2:1 (1:0)

Zavrč - Športni park, gledalcev 700, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Bensa (Kojsko).
Strelci: 1:0 Kiš (1.), 2:0 Datković (79.), 2:1 Hadžibulić (90.).
Zavrč: Pridigar, Antić, Datković, Đukić, Korošec (od 84. Novoselec), Cvek, Polić, Muminović, Mitrović, Matjašič (od 76. Težak), Kiš (od 81. Zorko).
Luka Koper: Simčič, Hadžić, Blažič, Halilović (od 75. Šme), Palčič, Tomić, Rahmanović, Štulac, Štromajer (od 58. Črnigoj), Pučko, Smrtnik (od 62. Hadžibulić).
Rumeni kartoni: Mitrović, Đukić, Polić; Blažič, Rahmanović, Tomić, Štulac, Palčič, Šme.
Rdeča kartona: Pučko (53.), Šme (90.).