Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

0 31.01.2015 22:06:38

Knapi slavili in izgubili v Zagrebu

Grega Wernig
Nogometaši velenjskega Rudarja so imeli danes v Zagrebu precej naporen dan.

V hrvaški prestolnici so odigrali kar dve prijateljski tekmi s petouvrščenim moštvom tamkajšnjega državnega prvenstva Zagrebom. Trener Jernej Javornik ni mogel računati na Jeliča, Črnčiča, Krefla, Jahiča in Plesca, zato je s seboj odpeljal tudi nekaj članov mladinskega moštva in jim ponudil priložnost za dokazovanje.

V dvoboju udarnih moštev so knapi slavili z 2:0, v drugem polčasu sta zadela Ivan Firer in Mario Babić.

Srečanje drugih ekip zagrebškega in velenjskega kluba pa je pripadlo domačinom, ki so dvoboj dobili z 2:1. Velenjčane je v zadnji minuti prvega polčasa v vodstvo popeljal Safet Gavranović, v 90. minuti pa je lepo priložnost za izenačenje zapravil Enis Saramati, ki ni izkoristil enajstmetrovke.