31.08.2024 23:37:31

Greenwood še naprej blesti pri Marseillu

Nogometaši Marseilla so v 3. krogu francoske lige gostovali v Toulousu, ki ga je pred kratkim okrepil slovenski vezist Miha Zajc, in zmagali s 3:1.

V dresu Marseilla še naprej blesti Anglež Mason Greenwood. V Toulousu je prispeval levji delež k zmagi, potem ko je zadel v 16. in 17. minuti in je že pri petih golih v sezoni ter je s tem tudi najboljši strelec lige.

Pri obeh današnjih zadetkih mu je podal Luis Henrique, ki je nato sam zadel še v 52. minuti. Toulouse, ki je od 27. minute igral z igralcem manj, je v 90. minuti postavil končni izid, strelec gola je bil Warren Babicka.

Na prvi današnji tekmi je Brest brez težav odpravil Saint Etienne s 4:0. Za Brest, ki je tako prišel do prvih točk v sezoni, so zadeli Mahdi Camara (10.), Romain Del Castillo (32./11 m), Ludovic Ajorque (77.) in Kenny Lala (84./11 m). Saint Etienne je doživel še tretji poraz.

Montpellier je doma proti Nantesu izgubil z 1:3, slednji je s sedmimi točkami točkovno poravnan s trenutno vodilnim Marseillom. Oba pa lahko že v nedeljo padeta z vrha, saj so po dveh krogih stoodstotni še Paris Saint-Germain, Lille, Monaco in Lens.

V nedeljo bo Monaco igral proti Lensu, Angers proti Nici, Le Havre proti Auxerru, Reims, ki ga vodi Luka Elsner, proti Rennesu, Lille pa proti branilcu naslova PSG.

Že v petek je Lyon s 4:3 odpravil Strasbourg.