31.08.2024 21:54:01

Barcelona napolnila mrežo Valladolida

Nogometaši Barcelone so v 4. krogu španskega prvenstva s 7:0 odpravili Valladolid. Blestel je brazilski napadalec Raphinha, ki je dosegel tri zadetke. Madridski Atletico je brez obolelega Jana Oblaka v gosteh prišel do zmage z 1:0 proti Athleticu iz Bilbaa.

Katalonci so na Camp Nouu trikrat zadeli že v prvem polčasu, ko so bili v 20., 24. in 47. minuti sodniškega dodatka uspešni Raphinha, Robert Lewandowski in Jules Kounde. Še učinkovitejši so bili v nadaljevanju, ko je v 64. in 72. minuti še dvakrat zadel Raphinha in tako dosegel hat-trick. Valladolid sta s šestim in sedmim zadetkom v njihovi mreži potopila Dani Olmo in Ferran Torres, ki sta zadela v 83. in 85. minuti.

Barcelona ima tako po štirih tekmah poln izkupiček 12 točk in tako zaseda prvo mesto na lestvici s štirimi točkami prednosti pred madridskim Atleticom.

V Bilbau gledalci niso videli zadetkov vse do sodnikovega dodatka. Uspešnejši so bili gostje iz Madrida, ki jim je v 93. minuti zmago zagotovil Angel Correa. Tik pred koncem tekme je imel izjemno priložnost za povišanje gostujočega vodstva še Norvežan Alexander Soerloth, a je domači vratar Julen Arrizagabala njegov poskus ubranil.

V tretji današnji tekmi je Espanyol z 2:1 premagal Rayo Vallecano. Slednji je povedel že v četrti minuti preko Alvara Garcie, a so domači štiri minute kasneje izenačili z zadetkom Carlosa Romera. Podobno kot Atletico je tudi Espanyol prišel do zmage globoko sodniškem podaljšku, ko je bil z neubranljivim strelom v desni zgornji kot uspešen Alejo Veliz.

Ob 21.30 sta se začeli še tekmi med Leganesom in Mallorco ter Valencio in Villarealom.