V zadnjem četrtfinalu so gostitelji in branilci naslova po enasjtmetrovkah zmagali s 3:2, v rednem delu in podaljšku je bilo 1:1 (1:0).
Pred tem je bil Iran z 2:1 boljši od Japonske. V petek sta si polfinalno vstopnico že zagotovili reprezentanci Jordanije in Južne Koreje, ki sestavljata prvi polfinalni par. Jordanija je z 1:0 premagala Tadžikistan, Južna Koreja pa z 2:1 po podaljšku Avstralijo.
Četa srečka Katanca je v prvem delu prvega polčasa uspela umiriti igro Katarcev. Potem pa je Hasan Al Hajdos v 28. minuti streljal povsem na golovi črti in skoraj iz mrtvega kota, Utkir Jusupov jo je nesrečno preusmeril za avtogol in polne tribune so navdušeno pozdravile vodstvo domačih, za katerega je imel veliko krivde tudi uzbekistanski čuvaj mreže.
Zaključek prvega polčasa je pripadel Uzbekistancem, ki so poletno nadaljevali tudi v drugem delu. Že takoj na začetku polčasa sta lepi priložnost zamudila Otabek Šukurov in Jalolidin Mašaripov. V 59. minuti je za 1:1 poskrbel Odiljon Hamrobekov, ko mu je med padanjem vendarle uspelo poslati žogo v mrežo. V nadaljevanju je bilo še nekaj zanimivih akcij, a se tudi po 12 minutah sodnikovega dodatka ter v podaljških mreži nista več zatresli.
Kazenske strele je prvi začel Uzbekistan, prvi izmenjavi sta bili uspešni, drugi pa ne, po tretji pa so bili v zaostanku Katarci, a je njihov vratar naslednjič ubranil še drugi strel in nato je bil izid znova izenačen na 2:2. V peti izmenjavi je streljal kapetan Mašaripov, a medlo po sredini vrat in še tretjič je vratar gostiteljev strel zaustavil. Pedro Miguel je streljal za polfinale in z zadetkom pod prečko končal pot Uzbekistana.
Uzbekistan je po letu 2011 skušal še drugič priti v polfinale regionalnega celinskega prvenstva, tokrat ood vodstvom Katanca. Ta je za nekdanjo jugoslovansko reprezentanco med letoma 1983 in 1990 na 31 tekmah dosegel pet golov ter bil član ekipe, ki je leta 1984 osvojila bronasto olimpijsko medaljo v Los Angelesu. Zbral je tudi pet nastopov za slovensko reprezentanco, uspešen je bil tudi na klubski mednarodni ravni in je zato postal tudi član Hrama športnih junakov.
Leta 1997 in 1998 je bil prvič na klopi Gorice, ko je začel uspešno samostojno trenerko kariero. Med leti 1998-2002 in 2013-2017 je v dveh selektorskih mandatih slovensko reprezentanco pripeljal tako na evropsko (2000) kot tudi na svetovni prvenstvo (2002). V zadnjih dveh desetletjih je bil še selektor državnih reprezentanc Makedonije (2006-2009), Združenih arabskih emiratov (2009-2011), Iraka (2018-2021) in od leta 2021 Uzbekistana.
Prvi polfinale bo v torek, drugi z današnjima zmagovalcema v sredo, finale prvenstva pa bo prihodnjo soboto.
STA
Je Srečku Katancu uspelo priti v polfinale azijskega prvenstva? Z Uzbekistanom je po drami v četrtfinalu proti gostitelju Katarju ...
Nogometašem Uzbekistana, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor in reprezentant Srečko Katanec, se na azijskem prvenstvu v Katarju ni uspelo uvrstiti v polfinale.
Privoščite si neomejeno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do
Plus
vsebin.
Več informacij
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke