ro
1 01.06.2023 00:22:28

Drama v Budimpešti, neverjetna zgodba Seville v ligi Europa se nadaljuje

Zmagovalca so odločili streli z bele točke.

Nogometaši Seville ostajajo kralji lige Europa. Letos so jo osvojili še sedmič in so daleč najuspešnejši v tem tekmovanju, v finalu v Budimpešti so po dramatičnem obračunu po enajstmetrovkah premagali Romo. Po rednem delu se je dvoboj končal z izidom 1:1, tudi podaljška nista postregla z odločitvijo, nato pa so z bele točke Španci zadeli štirikrat, Italijani le enkrat.

Romo, lani zmagovalko konferenčne lige, je v 34. minuti v vodstvo popeljal Paulo Dybala, Andaluzijci so v deseti minuti nadaljevanja izenačili z golom Gianluce Mancinija. Dolga, nervozna tekma z obilo rumenimi kartoni ni navdušila, finale pa so že tretjič zapovrstjo odločile enasjtmetrovke, po katerih zasedba iz večnega mesta ostaja brez zmage v tem tekmovanju. Lani je naslov osvojil Eintracht iz Frankfurta.

Sevilla – Roma 5:2 (1:1, 1:1, 0:1)

Budimpešta – Puskas Arena. 61.476 gledalcev. Glavni sodnik: Anthony Taylor (Anglija).

Strelca: 0:1 Dybala (35), 1:1 Mancini (55, avtogol).

Enajstmetrovke: 2:1 Ocampos, 2:2 Cristante, 3:2 Lamela, Mancini (obramba vratarja), 4:2 Rakitić, Ibanez (vratnica), 5:2 Montiel.

SEVILLA: Bono, Navas (od 95. Montiel), Bade, Gudelj (od 128. Marcao), Alex Telles (od 95. Rekik), Fernando (od 128. Jordan), Rakitić, Ocampos, Oliver Torres (od 46. Suso), Bryan Gil (od 46. Lamela), En-Nesyri. Trener: Jose Luis Mendilibar.

ROMA: Patricio, Smalling, Mancini, Ibanez, Celik (od 91. Zalewski), Cristante, Matić (od 120. Bove), Spinazzola (od 106. Llorente), Dybala (od 68. Wijnaldum), Pellegrini (od 106. El Shaarawy), Abraham (od 75. Belotti). Trener: Jose Mourinho.

Rumeni kartoni: Mir (36, na klopi), Rakitić (65), Lamela (110), Jordan (120, na klopi), Montiel (124), Ocampos (130); Matić (21), Pellegrini (45), Mancini (48), Cristante (65), Celik (74), Zalewski (105), Karsdorp (130, na klopi)